Search
Close this search box.

فیلتر پرس یا فیلترپرس : تکنولوژی ، کاربردها و مشخصات فنی

شناخت طرز کار و نحوه عملکرد فیلتر پرس برای بهره مندی از مزایای آن مهم است. نحوه عملکرد فیلتر پرس با عبور محلول کثیف از غشای پارچه ای می باشد. که در ادامه این مقاله به بررسی نحوه کار فیلتر پرس خواهیم پرداخت.

نحوه عملکرد دستگاه فیلتر پرس

نحوه عملکرد فیلتر پرس چگونه است؟

فرمت وشکل فرآیند نحوه عملکرد فیلتر پرس در تصفیه توسط شکل قبل قابل مشاهده می باشد. محلول حاوی ذرات جامد از صافی عبور داده شده و ذرات بزرگ جدا می شوند. ذراتی که می توانند به مسیر پمپ و لوله کشی و شیر آلات آسیب وارد نمایند. در نهایت بعد از جداسازی ذرات توسط مخزن شماره 1 انبار می گردند. پمپ شماره 2 آن ها را به مقدار لازم داخل مخزن ته نشین 3 انتقال می دهد. در حین منتقل شدن ذرات توسط پمپ 2، یونیت شماره 4 مواد پلیمری ته نشین کننده را به محلول اضافه می نماید. این امر موجب سرعت ته نشینی ذرات جامد می گردد. سپس شیر کنترل کننده با عملکرد و کنترل اتومات گل ته نشین شده را به داخل مخزن همگن کننده ذخیره 6 انتقال می دهد.

از طریق پمپ تک و یا دو سرعته 7، محلول داخل فیلتر پرس8 پمپاژ می گردد. بر اثر فشار فیلتر پرس به محلول پمپ ورودی 7، قسمت مایع از غشاء پارچه ای عبور نموده و جامد بر روی غشاء بر جای می ماند. که موجب تشکیل کیک می شود. بعد از آبگیری ضخامت کیک در فضای بین دو صفحه باقی می ماند. با باز شدن جک صفحات دستی یا اتومات کیک از دستگاه بیرون می آید. نتیجه آب یا محلول یا مایع تمیز در مخزن شماره 10 برای انتقال دوباره به خط تولید کارخانه، جمع می شود.

شرکت صافی سازان صفا با بهره گیری از فن آوری پیشرفته روز جهانی مبادرت به تولید انواع فیلتر پرس صفا می نماید. بعد از گذشت چندین سال، با بهره گیری از کارشناسان و اساتید صنعت و تاسیسات، در زمینه فیلتر پرس صافی سازان صفا بزرگترین تولیدکننده در سطح کشور است.

فیلتر پرس صافی سازان صفا

کاربرد دستگاه فیلتر پرس چیست؟

برای تصفیه آب یا هر ماده دیگری در صنایع مختلف، داشتن دستگاهی که این عمل را انجام می دهد ضروری است. فیلتر پرس وسیله ای است که می تواند تحت فشار زیاد حجم بالایی از مواد جامد را از مایعات جدا و روند تصفیه تسهیل نماید.

دستگاه فیلتر پرس در صنایع گوناگون معادن، شیمیایی، غذایی، دارو و درمان ، کارخانه ها و آب و فاضلاب مورد استفاده است. از کارخانه ها گرفته تا پالایشگاه های مواد و حتی در فرایندهای تصفیه خون تا حوزه های گسترده مختلفی فیلترپرس به کار می رود.

برای درک طرز کار و عملکرد فیلتر پرس آشنایی با اجزای اصلی آن تاثیر مثبتی خواهد داشت.

اجزای اصلی دستگاه فیلتر پرس صفا

اجزای اصلی دستگاه فیلتر پرس

در ادامه به معرفی اجزا و قسمت های مختلف دستگاه فیلترپرس می پردازیم.

شاسی دستگاه:

وظیفه شاسی فیلتر پرس کنار هم نگهداشتن صفحات فیلتر پرس و محافظت آنها از فشارهای سیستم هیدرولیک حین فرآیند تصفیه است.

جک و یونیت هیدرولیک:

جک دونوع دستی و هیدرولیک است. فشار وارد شده توسط ناحیه جک به صفحات فیلترپرس باعث خروج پساب می شود. در طراحی جک هیدرولیک فیلتر پرس باید محاسبات مربوطه طوری انجام شود که فشار وارده به خود صفحات فیلترپرس آسیب نزند.

پمپ فیلتر پرس:

پمپ جهت انتقال پساب ها به فیلتر و تشکیل کیک استفاده می گردد.

صفحات فیلتر پرس:

صفحات فیلترپرس در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می گردد. که این ابعاد به نیاز و اندازه فرآیند تصفیه در محل کار وابسته است.

پارچه فیلترپرس:

برای پوشاندن و محافظت از صفحات فیلتر پرس و دستیابی به نتایج بهینه آبگیری پارچه های فیلتر پرس به کار می رود. که از پلی آمید، پلی استر، پنبه و کتان تولید می شود. که پارچه فیلترپرس مانع عبور مواد جامد است.

سیستم پاینیک:

کنترل کننده کل دستگاه و تمام مراحل فیلتر پرس از قبیل پر کردن مواد، شستشوی کیک ، مجزاسازی جامد از مایع و کارهای بیشمار دیگر را سیستم پاینیک به عهده دارد.

سیستم تخلیه کیک:

سیستم تخلیه بعد از فرآیند فیلتر پرس، صفحات فیلتر را باز و کیک ها را از داخل فیلتر خالی نماید.

فیلتر پرس صفا

خرید و فروش دستگاه فیلتر پرس صفا | شرکت صافی سازان صفا

صافی سازان صفا اولین، بزرگترین، مجهزترین و تنها مرکز تولید صفحات فیلتر پرس از جنس pp (پلی پرو پیلن) در ایران و مجهزترین تولید کننده انواع دستگاه های فیلتر پرس صفا از اندازه ۲۰۰ آزمایشگاهی تا ۱۵۰۰ صنعتی می باشد. انواع قطعات جانبی دستگاه ها و صفحات فیلتر پرس و قطعات جانبی پلاستیکی صنایع معدنی توسط صافی سازان صفا تولید می گردد. انواع دستگاه های فیلتر پرس طرح آلمانی تمام اتوماتیک ، تمام هیدرولیک ، نیمه هیدرولیک و دستی از شرکت صافی سازان صفا زنجان تولید و صادر می شود.
شرکت صافی سازان صفا دارنده گواهینامه ثبت اختراع رسمی از اداره ثبت اختراعات و مالکیت صنعتی کشور به عنوان بنیانگذار روش تولید صفحات فیلترپرس از جنس پلی پروپیلن در ایران با بیش از ۱ دهه سابقه تولید و همکاری با ۳۰۰ واحد تولیدی و صنعتی آماده هرگونه خدمات در این زمینه می باشد.

استفاده فیلتر پرس چرا و چگونه؟

فیلتر پرس را می توان در صنایع مختلف برای جداسازی موثر مایعات و جامدات استفاده کرد. اما فیلتر پرس چگونه کار می کند و مزایا و معایب استفاده از آن چیست؟ نحوه استفاده فیلتر پرس ، اینکه فیلتر پرس چگونه استفاده می شود؟ در این پست وبلاگ، نگاهی عمیق‌تر به فیلتر پرس می‌اندازیم و اینکه آیا انتخاب مناسبی برای پروژه آب‌گیری شما است یا خیر.

نحوه استفاده فیلتر پرس | فیلتر پرس چگونه استفاده می شود؟

فیلتر پرس جزوه تجهیزاتی است که برای جداسازی مایع و جامد استفاده می شود. به طور خاص، فیلتر پرس مایعات و جامدات را با استفاده از فیلتراسیون فشاری جدا می‌کند، که در آن دوغاب به داخل فیلترپرس پمپ می‌شود و تحت فشار آب‌گیری می‌شود. این به فیلتر پرس اجازه می دهد تا ماده غیر مایعی به نام “کیک” تولید کند. این کیک باعث می شود تا حمل و نقل و دفع مواد مقرون به صرفه تر و کارآمدتر باشد.

فیلتر پرس چگونه کار می کند؟

استفاده فیلتر پرس جهت نگهداری حجم خاصی از مواد و جداسازی مایعات و جامدات از طریق فیلتراسیون تحت فشار طراحی است. دوغاب به فیلتر پرس فشار داده می شود و برای آبگیری تحت فشار زیاد قرار می گیرد. با افزایش فشار، مواد جامد در داخل محفظه ها شروع به ساختن می کنند. هنگامی که محفظه ها کاملاً پر شدند، یک کیک تشکیل می شود و فرآیند کامل می شود. این نوع فرآوری عموماً در لجن مورد استفاده قرار می گیرد که در آن مواد جامد به عنوان زباله های خطرناک با سوزاندن در دمای بالا یا دفن زباله ایمن دفع می شوند و بیشترین کاهش حجم مورد نظر است. فیلتر پرس را می توان در مصارف مختلف در زمینه های صنعتی و شهری استفاده کرد.

برای استفاده فیلتر پرس مهم است ظرفیت آن با کار مورد نظر متناسب باشد. تعیین ظرفیت فیلترپرس، برای محاسبه داده های ظرفیت آن حیاتی است. حجم دستگاه فیلترپرس = جای برجسته در محفظه = حجم محفظه فیلتر * تعداد محفظه فیلتر.

استفاده فیلتر پرس ها در صنایع مختلفی مانند:
– معدن
– کارخانه های فولاد
– فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی
– تولید مواد شیمیایی
– تولید برق
– گیاهان شهری
– تولید سیمان و آسفالت

دستگاه فیلتر پرس روغن یک دستگاه پرکاربرد در فرآیندهای تولید روغن به ویژه در تولید روغن های خوراکی است. این به منظور حذف ناخالصی ها و ذرات جامد از نفت خام برای تولید یک روغن با کیفیت بالا طراحی شده است.

فیلتر پرس STP ما برای کنترل فاضلاب صنایع کنترل بوی فاضلاب، شفاف سازی هوادهی کاهش BOD و حذف نیتروژن استفاده می شود.

در صافی سازان ما با استفاده از متخصصان بسیار مجرب، آبگیری و قابلیت‌های تصفیه‌پذیری را با انتخاب راه‌حل درست، طبق نیاز کار و خواسته مشتری بهینه سازی و سفارشی سازی می نماییم.

مراحل فیلتر پرس چیست؟

چرخه فیلتراسیون را می توان به مراحل زیر تقسیم کرد: پر کردن، آبگیری (جداسازی جامد از مایع)، شستشوی کیک و دمیدن هوا، غشاء (در صورت وجود) و در نهایت تخلیه.

نحوه کار فیلتر پرس

مزایای استفاده فیلتر پرس

فیلتر پرس مزایای زیادی دارد که سایر روش های آبگیری نمی توانند ارائه دهند. این شامل:
– قطعات کمتر برای نگهداری آسان
– مقدار زیادی از مواد جامد را جذب می کند
– در برخی مناطق، این تنها وسیله ای است که قادر به تولید کیکی است که به اندازه کافی خشک باشد تا شرایط دفن زباله را برآورده کند.
– ظرفیت پردازش بزرگ
– عمر طولانی
– مصرف انرژی کم
– معایب فیلتر پرس
– مقدار زیادی از مواد شیمیایی حالت دهنده استفاده می شود
– سطوح نویز بالا

برای مقایسه فیلتر پرس و سانتریفیوژ به طور خلاصه، فیلتر پرس انرژی کمتری مصرف می کند و نگهداری آن آسان است. فیلتر پرس نیاز به جای بیشتری در محل دارد. سانتریفیوژ برای پردازش حجم زیادی از لجن بهترین استفاده است. اما قدرت و هزینه های نگهداری بالایی دارد.

آیا فیلتر پرس برای پروژه آبگیری لجن من مناسب است؟

فیلتر پرس آبگیری لجن (دوغاب/گل) ابزاری عالی برای جداسازی جامد از مایع است. این نه تنها می تواند آب را بازیافت کند، بلکه می تواند ضایعات خشک را نیز جدا کند، بنابراین به طور گسترده برای صنایع مختلف استفاده می شود. ارزش مواد برگشتی به کارخانه تا حدی هزینه خدمات آبگیری لجن را جبران می نماید.

در سایت صافی سازان صفا در مطالب مختلف، تلاش می کنیم اطلاعات مفیدی در اختیار کاربران قرار دهیم. از این رو مطالعه نوشته بخش بلاگ را جهت شناخت بیشتر کاربرد و استفاده فیلتر پرس توصیه می نماییم. مقاله قبلی به بررسی شستشو فیلتر پرس و نحوه تمیز کردن فیلتر پرس و تفاوت این ها پرداخته شد. که مطالعه آن برای مخاطبان می تواند جالب باشد.

به احتمال زیاد علت اینکه می خواهید فیلترپرس (filterpress) را بیشتر بشناسید، این است که حرفه و کار شما به دستگاه فیلتر پرس نیاز دارد. ما می خواهیم در این مقاله، علاقمندان را با اصول اولیه عملکرد فیلتر پرس آشنا کنیم.

اجزاء فیلترپرس

اجزاء دستگاه فیلتر پرس

فیلتر پرس دستگاهی متشکل از چندین صفحه است که روی هم چیده شده و با پوشش پارچه ای فیلتر مخصوصی پوشیده شده است. فاضلاب از آن عبور می کند و فشرده شدن صفحه فیلتر پرس توسط جک هیدرولیک باعث جدا شدن ماده جامد موجود در آن می شود. بسته به عملکرد آن، دستگاه قادر به تولید لایه های کیک مانند از مواد جامد در فاضلاب است. به این ترتیب دوغاب صنعتی در نهایت تخلیه می شود. بسته به نوع صفحه و نحوه فشرده سازی مواد، دو نوع دستگاه فیلتر پرس وجود دارد: نوع محفظه ای (حجم ثابت) و نوع غشایی (حجم متغیر). یک واحد فیلتر پرس از اجزای مختلفی تشکیل شده است. این شامل:

– شاسی فیلتر پرس

– جک هیدرولیک با فیلتر پرس.

– پمپ فاضلاب را به فیلتر پرس منتقل می کند.

– جریان

– سیستم درایو هیدرولیک برای صفحه فیلتر پرس.

– صفحات را بر اساس فیلتر کنید

– قاب فیلتر پرس

عملکرد دستگاه فیلترپرس اتوماتیک

آموزش اصول اولیه دستگاه فیلترپرس

در طول کار خود اغلب متوجه شدیم که کاربرانی که برای اولین بار از دستگاه فیلترپرس استفاده می کنند، درک کاملاً متفاوتی از اصل کار آن دارند! مطمئناً مانند دستگاه آبمیوه گیری که در آن آب پرتقال را فشار می دهند، عمل نمی کند…

صفحات و محفظه های فیلتر پرس

جزء اصلی فیلتر پرس صفحات فیلتر هستند. این صفحات دارای پارچه های فیلتری هستند که در اطراف خود وصل شده اند. که در فضای کوچک بین صفحات، به اصطلاح “محفظه” (معمولاً 20-40 میلی متر)، جایی که کیک فیلتر ساخته می شود، قرار دارند.
سیستم تعلیق از طریق سوراخ هایی در صفحات فیلتر وارد فضای بین صفحات می شود. که بسته به کاربرد می تواند در موقعیت های مختلفی در صفحه باشد.

– بستن صفحات فیلتر

اولین مرحله از چرخه فیلتراسیون این است که تمام صفحات فیلتر در یک جهت به هم فشرده شوند. صفحات فیلتر باید با فشار هیدرولیک بالا، از طریق یک سیلندر هیدرولیک، به منظور جلوگیری از نشتی بین صفحات در طول فرآیند فیلتراسیون، فشار داده شوند. به طور کلی سیلندر هیدرولیک باید بتواند بسته کامل صفحه فیلتر را تا 360 بار (بسته به فشار طراحی) ببندد.

– تغذیه و فیلتراسیون

مرحله بعدی این است که سوسپانسیون از طریق لوله های ورودی به فضای بین صفحات فیلتر که در آن جداسازی جامد-مایع انجام می شود، وارد شود. پارچه فیلتر ذرات جامد را نگه می دارد و اجازه می دهد آب شفاف از منافذ عبور کند.
آب شفاف روی صفحات فیلتر، با سطح نوک به کانال های سوراخ شده شستشو وارد شده و از فیلتر پرس خارج می شود. یعنی کیک فیلتر بین پارچه های فیلتری که در اطراف صفحات فیلتر وصل شده اند، نه بین پارچه فیلتر و صفحه فیلتر، با سطح نوک ساخته می شود.
به دلیل تجمع مداوم مواد جامد در سطح پارچه فیلتر، مقاومتی ایجاد می شود. که انتشار مولکول های آب بین ذرات را محدود می کند. بنابراین پمپ های تغذیه با حداکثر دبی در ابتدای سیکل و حداقل دبی در پایان تغذیه می شوند.
در یک فرآیند فیلتراسیون استاندارد، پمپ تغذیه دوغاب در حداکثر فشار تنظیم شده (معمولاً 15 بار) و در حداقل دبی متوقف می شود. هر دو پارامتر معمولاً به صورت الکترونیکی از طریق نشانگر فشار و فلومتر اندازه گیری می شوند.

– تکنیک های تغذیه

روش های مختلفی برای تغذیه فیلتر پرس وجود دارد و برای یافتن کارآمدترین راه متناسب فرآیند کار، نیاز به آزمایش می باشد. به عنوان مثال، برخی از اپراتورها در ابتدای چرخه (مرحله پر کردن) با یک پمپ گریز از مرکز کار می کنند. جایی که با جریان بالا تغذیه می کنند و در پایان سیکل، زمانی که نیاز به فشار بالا دارند به پمپ پیستونی تغییر مکان می دهند. تغذیه مناسب فیلتر پرس برای عملکرد فیلتراسیون بسیار مهم است.

– باز کردن صفحات فیلتر

هنگامی که کیک فیلتر ساخته شد و به حداکثر فشار تغذیه پمپ رسید، واحد هیدرولیک سیلندر را آزاد می کند. صفحات فیلتر برای تخلیه کیک باز می شوند. بسته به محیطی که باید فیلتر شود، کیک فیلتر کم و بیش روی پارچه فیلتر می چسبد. حالت ایده آل این است که کیک فیلتر به دلیل جاذبه زمین به خودی خود آزاد شود در حالی که صفحات از یکدیگر جدا می شوند (که می تواند به صورت خودکار یا دستی انجام شود).

– شستشوی پارچه های فیلتر

در صورتی که پارچه فیلتر پس از چند چرخه خیلی کثیف باشد (منافذ مسدود شده توسط ذرات کوچک) پارچه فیلتر باید شستشو شود. عوامل موثر در کثیفی پارچه عباتنداز: الف) زمان چرخه طولانی  ب) کیک فیلتر چسبنده تر (معمولاً به این معنی است که خیلی مرطوب است) ج) فشار خیلی سریع افزایش می یابد. ترجیحاً یک واحد شستشوی خودکار فشار بالا، به منظور بازنشانی به عملکرد فیلتراسیون عادی استفاده می شود.

– چرخه بعدی

پس از آزاد شدن همه کیک ها، فیلترپرس باید بتواند دوباره تمام صفحات فیلتر خود را از طریق سیلندر هیدرولیک ببندد و چرخه بعدی را شروع کند.

تولید کننده دستگاه فیلتر پرس

استعلام قیمت انواع فیلتر پرس و لوازم جانبی فیلتر پرس

در مطالب قبل اینکه چه عواملی در قیمت فیلتر پرس تاثیر دارد و حتی قیمت فیلتر پرس دست دوم دیوار مورد بررسی قرار گرفتند. که مطالعه این مقالات می تواند برایتان جالب باشد. اما برای استعلام قیمت روز انواع دستگاه فیلتر پرس و لوازم جانبی آن، کارشناسان صافی سازن صفا در خدمت مشتریان و مخاطبان عزیز هستند.

شرکت صافی سازان صفا زنجان پیشرو در طراحی و تولید انواع فیلتر پرس، محصولات با کیفیت خود را جهت به کارگیری در انواع مشاغل ارائه می نماید. در کاربردهای متنوع صنعتی فیلترپرس عبارتنداز:- کاربرد دستگاه فیلتر پرس در صنایع معدن و متالوژی- کاربرد دستگاه فیلتر پرس در غذایی و دارویی- کاربرد دستگاه فیلتر پرس در آرایشی و بهداشتی- کاربرد دستگاه فیلتر پرس در صنایع لبنی- کاربرد دستگاه فیلتر پرس در نساجی- کاربرد دستگاه فیلتر پرس در صنایع شیمیایی- کاربرد دستگاه فیلتر پرس در کاشی و سرامیک- کاربرد دستگاه فیلتر پرس در آب و فاضلاب- و…

چگونگی نحوه کار فیلتر پرس

برای توضیح اصل عملکرد فیلترپرس می توان مراحل زیر را شرح داد:

1. فیلترپرس دارای صفحات زیادی می باشد، پساب از طریق جک هیدرولیک وارد بین صفحات می شود و کاملا تحت فشار قرار می گیرد، قابل ذکر است که پساب پس از ته نشین شدن مواد در مخزن تصفیه و مخلوط شدن در هموژنایزر گل تولید می شود. مخزن وارد صفحه فیلتر پرس می شود.

2. فاضلاب مورد نیاز حاوی ذرات جامد تحت فشار جک هیدرولیک اعمال شده توسط دستگاه هیدرولیک وارد صفحه می شود و سپس ذرات جامد در پشت صفحه ثابت مانده و کیک فیلتر را تشکیل می دهند.

علاوه بر این، ذرات آب از منافذ غشای پارچه فیلتر پرس عبور می کند و اینجاست که به اهمیت مواد پارچه فیلتر پرس پی می بریم، زیرا هر چه پارچه فیلتر پرس کیفیت بالاتری داشته باشد، مقاومت آن نیز بیشتر می شود. . تحت تأثیر کشش و فشار، به نظر می رسد که مقدار آب استخراج شده از کیک بیشتر خواهد بود. شایان ذکر است جنس پارچه علاوه بر کیفیت مورد نیاز، باید با نوع پساب هم تناسب داشته باشد.

3. ضخامت کیک به دست آمده فضای بین دو صفحه را پر می کند و سپس با باز شدن جک، کیک از بین صفحات خارج می شود.

4. سیستم لرزه فیلتر پرس نیز به حذف کیک فیلتر بین صفحات کمک می کند و آب حذف شده به چرخه تصفیه باز می گردد.

4. در مرحله آخر با ورود مجدد پساب به فیلتر پرس، فیلتر پرس مجددا بسته شده و چرخه تکرار می شود.

طراحی و ساخت فیلترپرس چگونه است؟

برای طراحی و ساخت فیلتر پرس باید اصول طراحی فیلتر پرس را درک کرده و با آگاهی از مشخصات فنی و ظرفیت فیلتر پرس مورد نیاز نسبت به طراحی و ساخت تجهیزات اقدام کنیم که البته این امر نیازمند سالها تجربه و دانش است. کاملاً با موضوع مطابقت دارد.

در واقع می توان گفت که صفحات فولادی در ساخت فیلتر پرس ها و سیستم های تصفیه فاضلاب کاربرد فراوانی دارند. صفحات فولادی در اندازه ها، ضخامت ها و مواد مختلف مونتاژ می شوند تا سازه های فولادی فشرده را تشکیل دهند.

ساختار فیلتر پرس در واقع به این صورت طراحی شده است:

صفحات پلی تترا فلوئورواتیلن به راحتی توسط جک هیدرولیک فشرده شده و نیروی لازم وارد می شود. پس از اعمال فشار لازم از سمت جک، دریچه های بین صفحات باعث جاری شدن آب از دستگاه می شود. قابل ذکر است که کانال آب نیز از صفحات فولادی می باشد.

حال برای سازماندهی مراحل ساخت فیلتر پرس، آنها را به صورت زیر نام گذاری می کنیم.

– ابتدا قطعات ریخته گری و فولاد را طراحی و آماده می کنیم.
– سپس قطعات فولادی از جمله بازوهای فیلترپرس را برش می دهیم و آنها را ماشین می کنیم.
– کف تراشی قاب ها و صفحات فیلتر پرس
– سپس تخته و قاب را سوراخ کرده و دسته را نصب کنید.
– سنگ کاری قطعات ریخته گری و در عین حال کیفیت این قطعات را بررسی می کنیم یعنی آنها را تحت کنترل کیفی قرار می دهیم.
– مونتاژ اجزای اولیه و نهایی فیلتر پرس و بازوها.
– ساخت یونیت فیلتر پرس هیدرولیک.
– دستگاه هیدرولیک را روی شاسی فیلتر پرس نصب کنید.
– مونتاژ صفحات روی شاسی
– قطعات مختلف را تست کنید و سیستم های هیدرولیک را باز کنید.
– دمونتاژ هیدرولیک و صفحات
– صفحات را دوباره به شاسی فیلتر پرس مونتاژ کنید.
– تست نهایی فیلتر پرس

کاربردهای فیلتر پرس ها دارای دامنه بسیار وسیعی است؛ از آبگیری دوغاب ( اسلاری ) باقیمانده در معادن تا تصفیه پلاسمای خون. در ایران براساس قانون و برای حفظ محیط زیست، تمام معادن باید دوغاب باقیمانده تولید را آبگیری کرده و گل تقریبا خشک شده را در طبیعت رها کنند. همزمان، تکنولوژی فیلتر پرس برای آبگیری زغال سنگ بسیار ریز و فیلتر کردن مواد بازیافتی کارخانه های زغال سنگ بطور وسیعی بکار گرفته می شود. ثابت شده است که تکنولوژی فیلتر پرس موثرترین و قابل اعتمادترین روش برای برآورده کردن نیازهای امروزه صنعت است.

صافی سازان صفا تولید کننده فیلترپرس
صافی سازان صفا تولید کننده فیلترپرس

یکی از مثالها، فیلتر پرس صفحه ای پایلوت ( آزمایشگاهی ) است که بطور ویژه در آبگیری دوغاب ( اسلاری ) زغال سنگ استفاده میشود. در سال 2013 انجمن معادن و فلزات واکتشافات اروپا در مقاله ای این کاربرد ویژه را برجسته کرد. در این مقاله آمده بود که استفاده از فیلتر پرس برای عملیات کارخانه ها مفید است، چون آبگیری فوق تمیز زغال سنگ بعنوان محصول را فراهم می سازد و همچنین کیفیت آب بدست آمده را بهبود می بخشد که این آب می تواند در تمییز کردن وسایل استفاده گردد.

همچنین فیلتر پرس آزمایشگاهی برای بررسی روش های فیلترینگ و کاربرد مناسب پارچه فیلتر در تمامی صنایع کاربرد دارد. حتی تمامی کارخانه های تولید کننده پارچه فیلتر باید ازین فیلتر پرس آزمایشگاهی استفاده کنند تا بتوانند کیفیت پارچه های تولید خود را بر اساس نیاز مشتریان بررسی کنند.

از کاربردهای صنعتی دیگر فیلتر پرس های اتوماتیک ممبران می توان از آبگیری فاضلاب شهری، بازیافت آب بتون های آماده، بازیافت کنسانتره های فلزی و آبگیری استخرهای بزرگ ماسه های بادی نام برد.

بسته به انواع مختلف  فیلتر پرس هم اکنون در صنایع متعددی کاربردهای مخصوص بسیاری وجود دارد. فیلتر پرس صفحه ای بطور گسترده ای در انواع صنایع مانند قند، شیره خرما، روغن خوراکی، طلا، مس، روی، تولیدات مواد شیمیایی، تولید سیمان و مصالح آسفالتی، مواد دارویی، بازیافت فاضلاب و موارد بسیار دیگری مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای فیلتر پرس چیست؟

کاربردهای فیلتر پرس برای جداسازی ذرات جامد از مایعات در حجم زیاد است. در واقع ذرات معلق در فاضلاب را جدا می کند. جک های هیدرولیک داخل صفحه قرار می گیرند و جک های هیدرولیک در اندازه های مختلف بر حسب تعداد و سایز موجود می باشند. اندازه تخته.

تجهیزات فیلتر پرس به دلایل مختلف و در مکان های مختلف به دلیل عملکرد جداسازی ذرات جامد و مایع از یکدیگر از جمله در صنایع مختلف، فرآیندهای تصفیه فاضلاب و همچنین از تجهیزات پرکاربرد در صنعت تصفیه فاضلاب استفاده می شود. فاضلاب. مدل های مختلف استفاده وجود دارد.

این تجهیزات برای انواع فاضلاب هایی که آب اضافی مشاهده می شود و نیاز به کاهش رطوبت دارد مناسب است. شایان ذکر است که تجهیزات فیلتر پرس به دلیل مکانیزم فشار معمولاً حداکثر آب را از فاضلاب موجود خارج می کنند.

آب تصفیه شده مجدداً در خط تولید مورد استفاده قرار می گیرد و کیک فیلتر حاصل از سیستم خارج می شود و در جای خود استفاده می شود.

هر قسمت از یک فیلتر پرس و واحد تصفیه فاضلاب شامل جزئیات و قطعاتی است که گاهی در همه دستگاه ها مشترک و گاهی متفاوت است. علاوه بر این، ممکن است در قسمت های ذکر شده خطا یا مشکلی وجود داشته باشد. بسیاری از این موارد قابل تعمیر و ترمیم هستند.

صافی سازان صفا بزرگترین و اولین تولید کننده فیلتر پرس در ایران می باشد. این محصول به طور گسترده در فرآیندهای آبگیری لجن و تصفیه فاضلاب در تصفیه خانه ها استفاده می شود. علاوه بر کاربرد آن در صنعت آب و فاضلاب و در خشک کردن لجن و آبگیری، می توان از آن در بسیاری از صنایع مختلف استفاده کرد.

عملکرد دستگاه فیلترپرس اتوماتیک

مزایای استفاده از فیلتر پرس:

یکی از مزایای تجهیزات فیلتر پرس بهبود راندمان تصفیه فاضلاب در کارخانه های صنعتی است. تجهیزات فیلتر پرس صافی سازان صفا در زمینه مکش و مهار لجن و سایر ذرات جامد موجود در آب کارخانه های مختلف صنعتی بسیار مفید می باشد. در زیر ذکر شده است:

کاهش مصرف آب در چرخه تولید.
صرفه جویی در هزینه های خط تولید
کاهش مصرف انرژی در قسمت های مختلف
استفاده از فیلتر پرس بسیار آسان است.
فیلتر پرس وقتی در کارخانه قرار می گیرد فضای کمی را اشغال می کند.
عملکرد بسیار خوب در حذف ذرات معلق از فاضلاب.
کاهش هزینه های نصب و راه اندازی
علاوه بر توضیحات فوق، ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که در روش سنتی تصفیه آب با استفاده از روش ته نشینی باید خط تولید متوقف و پس از حدود 1 تا 2 ماه حوض تخلیه شود، اما در فیلتر جدید فناوری مبتنی بر پرس، چرخه تصفیه و چرخه تولید به طور همزمان و پیوسته انجام می شود.

استفاده عمومی از دستگاه های فیلتر پرس برای بازیافت و صرفه جویی در منابع آب، جلوگیری از هدر رفتن منابع آب بسیار مفید است. علاوه بر این، با استخراج آب از فاضلاب موجود، مقدار کیک فیلتر تولید شده بسیار ناچیز است و در نتیجه هزینه حمل و نقل را کاهش می دهد.

کاربرد فیلتر پرس

برنامه های کاربردی فیلتر پرس عبارتند از:

 1. استفاده از فیلتر پرس در صنایع شیمیایی.
 2. موارد استفاده از فیلتر پرس در مواد غذایی شامل موارد زیر است:

– شربت های مختلف درست کنید.

– آب میوه های مختلف درست کنید.

– صنعت قند

– صنعت نوشابه.

– عصاره گیری عناب

– کارخانه روغن خوراکی
مشخصات فیلتر پرس مواد غذایی به شرح زیر است:

تمامی قطعات از فولاد درجه مواد غذایی ساخته شده اند.
آنها معمولاً کاملاً دستی ساخته می شوند.
اکثر فیلتر پرس ها در صنایع غذایی، فیلتر پرس های حلقه بسته هستند (لازم به ذکر است که به فیلتر پرس های حلقه بسته یا حلقه باز، فیلتر پرس های جریان بسته یا جریان باز نیز گفته می شود).
آنها یک سینی قطره چکان دارند
فیلترهای پارچه ای در این دستگاه ها ضد قارچ و ضد باکتری هستند.

 1. کاربرد فیلتر پرس در تصفیه و بازیافت آب و مایعات.
 2. استفاده از فیلتر پرس در صنعت داروسازی.
 3. استفاده از فیلتر پرس در صنعت کاشی و سرامیک.
 4. استفاده از فیلتر پرس در صنعت خودرو یکی از کاربردهای فیلتر پرس در این صنعت استفاده از این تجهیزات در خطوط تولید رنگ این کارخانه ها می باشد.
 5. استفاده از فیلتر پرس در صنعت پالایش نفت.
 6. استفاده از فیلتر پرس در صنعت متالورژی.
 7. استفاده از فیلتر پرس در صنعت معدن (برای اطلاعات بیشتر در مورد فیلتر پرس های معدنی به مقاله فیلتر پرس های معدنی مراجعه کنید)
  صنعت معدن طلا، مس و نقره.
  صنعت فسفات و سرب
  صنعت سنگ: این صنعت از فیلتر پرس های سنگی استفاده می کند.
  شن
  کائولن
  اورانیوم
  کیک تصفیه و تصفیه آب.
  صنعت روی، مس و آهن.
  شایان ذکر است برای سنگ آهن از فیلتر پرس های غلیظ استفاده می شود. این نوع فیلتر پرس ها از نظر نوع عملکرد تفاوتی ندارند اما از نظر اندازه و ساختار بزرگتر از فیلتر پرس های معمولی هستند. مجموعه اخبار می توانید اینجا کلیک کنید.
 8. استفاده از فیلتر پرس در صنعت چینی و سفال.
 9. استفاده از فیلتر پرس در تولید روغن صنعتی.
 10. استفاده از فیلترپرس در صنعت آجرسازی.
 11. استفاده از فیلتر پرس در کارخانه کاغذ.
 12. کاربرد فیلتر پرس در تصفیه فاضلاب در کارخانه های چاپ و رنگرزی.
 13. استفاده از فیلتر پرس در صنعت آزمایشگاهی علمی.
 14. تصفیه و آبگیری فاضلاب در فاضلاب خانگی و صنعتی.
 15. استفاده از فیلتر پرس در صنعت فولاد.
 16. استفاده از فیلتر پرس در صنعت تولید انرژی.
 17. کاربرد فیلتر پرس در کشاورزی و دامپروری.
 18. استفاده از فیلتر پرس آزمایشگاهی
تولید کننده دستگاه فیلتر پرس

کاربرد فیلتر پرس معدن | فیلتر پرس کنسانتره

برای جداسازی مخلوط های باز و سوسپانسیون مایعات و جامدات در معادن استفاده از دستگاه های فیلتراسیون تحت فشار بسیار موثر است. برای فیلتر پرس معدن به طور کلی فیلتر پرس های بزرگ با سیستم های تخلیه مدرن را انتخاب می کنند. این نوع فیلتر پرس کنسانتره گزینه ای اقتصادی و مناسب برای صنایع سرامیک و معدن می باشد. در زیر انواع واحدهای فیلتراسیون مخصوص صنایع معدنی و سرامیک که معمولاً برای خالص سازی مواد استفاده می شوند، ذکر شده است.

– مواد معدنی کنسانتره
– مواد شناور
– زغال سنگ
– خاک رس (کائولن، بنتونیت، سرامیک)
– دولومیت، کلسیت، کوارتز، بازالت، باریت، فلدسپات، شن، گچ، زغال سنگ، گرانیت و غیره.

تاریخچه

در خصوص تاریخچه فیلترپرس می توان گفت اولین شکل فیلتر پرس در انگلستان بتاریخ 1853 میلادی اختراع شد، که برای بدست آوردن روغن دانه  بوسیله استفاده سلولها فشاری بکار گرفته شد. معذالک، این سلولها معایب زیادی داشت، مانند نیاز بالا به نیروی کار و فرایند غیر پیوسته. پیشرفتهای عمده در تکنولوژی فیلتر پرس در اواسط قرن 20 آغاز گردید.در ژاپن در 1958 میلادی دو شرکت بنامهای Kenichiro Kurita  و Seiichi Suwa موفق شدند اولین فیلتر پرس افقی اتوماتیک را بسازند تا جداکردن کیک از فیلتر و جذب رطوبت را بهبود ببخشند. 9 سال بعد شرکت کوریتا شروع به ساخت دیاگرام قابل انعطاف کرد تا میزان رطوبت در کیک را کاهش دهد. این وسیله سیکل فیلتراسیون اتوماتیک، تراکم کیک، تخلیه کیک و شستشوی پارچه فیلتر را بهبود بخشیده و امکان استفاده آنرا درکاربردهای صنعتی متعدد افزایش میدهد.

فیلترپرس تولید شده توسط شرکت صافی سازان صفا
فیلترپرس تولید شده توسط شرکت صافی سازان صفا

فیلتر پرس

فیلتر پرس صنعتی ابزاریست برای مراحل جداسازی و خصوصا جداسازی جامد و مایع. دستگاه فیلتر پرس عناصر فیلتری زیادی را در کنارهم قرار داده و اجازه میدهد تا براحتی فیلتر(صفحات) باز شده و ماده جامد فیلتر شده از پارچه فیلتر جدا گشته و شستشوی فیلتر و یا تعویض پارچه های فیلتر براحتی انجام گیرد.

دستگاه فیلتر پرس نمیتواند بطور پیوسته کار کند ولی میتواند عملکرد بسیار بالایی داشته باشد، خصوصا اگر مایع باقی مانده در جامد کمی مورد نظر باشد. فیلتر پرس در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار میگیرد که شرح آن خواهد آمد. بطور مثال میتوان به صنایع سنگبری و یا صنایع دیگری که لازم است آب از گل جدا شده تا بتوان آب را مجددا استفاده نمود و گل خشکترشده را برای حفظ محیط زیست به طبیعت سپرد.

مفهموم تکنولوژی فیلتر پرس

عموما، دوغاب(اسلاری) به مرکز فیلتر پرس تزریق شده و هر یک از محفظه های (چمبرها) فیلتر پرس پر میشوند. زمان مطلوب پرکردن اطمینان میدهد که محفظه آخر فیلتر پرس، قبل از اینکه اولین محفظه شروع به تشکیل کیک کند، پر شده است و همانطور که محفظه ها پر میشوند، فشار داخل سیستم بعلت تشکیل لجن غلیظ افزایش میابد. در نتیجه، مایع از میان پارچه فیلتر با فشارهوا عبور میکند. استفاده آب میتواند در بعضی از موارد مقرون به صرفه باشد، مانند مواردی که آب از مراحل قبل دوباره استفاده شده است.

فیلترپرس چیست و چگونه کار می کند؟

احتمالا پیش آمده است، که به شما گفته باشند برای کارتان نیاز به استفاده از فیلتر پرس دارید. اما به طور کامل نمی‌دانید که عملکرد این فناوری یا تجهیزات فیلتراسیون چگونه بوده  یا چگونه می تواند به کار شما کمک کند.

شرکت صافی سازان صفا، اولین، بزرگترین و پیشروترین تولید کننده فیلتر پرس و فناوری پیشرفته فیلتراسیون مایع در ایران است. در اینجا، به این پرسش می پردازیم که فیلتر پرس چگونه کار می کند؟ همچنین صنایع و بخش هایی که فیلترپرس در آنها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و نیز برخی از راه حل  های مربوط به فیلترپرس استاندارد و سفارشی صافی سازان صفا را بررسی خواهیم کرد.

"<yoastmark

فیلتر پرس چیست؟

فیلترپرس، بخشی از تجهیزاتی است که برای جداسازی مایع و جامد استفاده می شود. به طور خاص، فیلترپرس مایعات و جامدات را با استفاده از فیلتراسیون فشاری جدا می کند، که در آن دوغاب به داخل فیلتر پرس پمپ شده و تحت فشار آبگیری می شود. اساساً هر فیلترپرس بر اساس حجم و نوع دوغابی که نیاز به آبگیری دارد، طراحی می شود. شرکت صافی سازان صفا، تولید کننده قابل اعتماد در زمینه جداسازی مایع/جامد است و طیف گسترده ای از انواع فیلترپرس و ظرفیت ها را متناسب با نیازهای کاربردی خاص برای آبگیری بدون مشکل و مقرون به صرفه ارائه می دهد  که شامل انواع مختلفی مانند فیلترپرس تیر جانبی /نوار جانبی (ساید بار)اتوماتیک و فیلتر پرس دستی است.

چهار جزء اصلی فیلترپرس، شامل قاب (شاسی)، صفحات فیلتر، منی‌فولد (لوله ها و شیرآلات) و پارچه فیلتر است،  که عنصری کلیدی برای بهینه سازی عملیات فیلترپرس است.

انواع فیلتر پرس

انواع فیلتر پرس

دستگاه های فیلتر پرس (فیلترهای تحت فشار) در 3 دسته قرار می گیرند:
1. فیلتر پرس دستی: ارزان ترین و ساده ترین مدل دستگاه فیلتر پرس که، از سرعت عملکرد پایینی برخوردار می باشد. یک اپراتور برای کنترل فیلترپرس دستی نیاز است و برای مقیاس کوچک کاربرد دارد.

2. فیلترپرس اتوماتیک: خود فیلتر پرس اتومات دو نوع ممبران و چمبر دارد. فرق این دو مدل در فرآیند فشرده سازی سوسپانسیون، حالت قرارگرفتن صفحه ها و نوع صفحات م باشد. عملیات باز و بسته شدن جک، بارگیری و تخلیه کیک، جا به جایی صفحات پرس و شست و شوی صفحات بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی و اتوماتیک انجام می شود.

3. فیلترپرس هیدرولیک: حرکات صفحات دستگاه فیلترپرس هیدرولیکی می باشد. این مدل بخش های کنترل الکتریکی، جهت کنترل دستگاه فیلترپرس و عملیات آن را نیز شامل می شود.

 نحوه کارکرد فیلترپرس

کار اصلی فیلتر پرس ها اینگونه است که دوغاب به دستگاه پمپ می شود تا مواد جامد در طول چرخه پر شدن، به طور یکنواخت پخش شود، سپس مواد جامد روی پارچه فیلتر جمع شده و کیک فیلتر را تشکیل می دهند. مواد فیلتر شده با استفاده  از صفحات فیلتر از طریق خروجی های مَنی فولد (لوله‌ها و شیرآلات) خارج شده و آب تصفیه شده ی تمیز، تولید می کند.

فیلتر پرس ها یک روش فیلتراسیون تحت فشار هستند و به این ترتیب، از آنجایی که پمپ تغذیه فیلتر پرس فشار ایجاد می کند، مواد جامد در داخل محفظه ها ساخته می شوند تا زمانی که محفظه ها کاملاً پر از مواد جامد شده و کیک را تشکیل می دهند؛ پس از پر شدن محفظه ها، چرخه کامل شده و کیک های فیلتر آماده جداسازی هستند. در بسیاری از فیلتر پرس های با ظرفیت بالاتر، از شیفترهای صفحه اتوماتیک با عملکرد سریع استفاده می شود که زمان چرخه را افزایش می دهد. برخی از فیلتر پرس ها به طور خاص برای عملکرد تمام اتوماتیک و 24 ساعته در محیط های سخت مانند معادن یا کارخانه های تولید مواد شیمیایی طراحی شده اند.

کاربردهای فیلترپرس

فیلتر پرس‌ها در اندازه‌های مختلف، از پرس‌های کوچک 150 میلی‌متری در مقیاس آزمایشگاهی تا دستگاه‌هایی با ظرفیت‌های بسیار بزرگ‌‌تر، مانند فیلترهای 1500 و 2000 میلی‌متری، ساخته می شوند. فیلتر پرس ها برای جداسازی مایع و جامد در صنایع و امور مختلف بکار می روند، از جمله:

 • فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی
 • تولید مواد شیمیایی
 • معدن
 • تولید برق
 • تولید سنگدانه، آسفالت و سیمان
 • کارخانه های فولاد
 • تاسیسات شهری
 • و سایر موارد…

سفارشی سازی فیلترپرس بر اساس نیاز کاری شما

نوع صنعت، کاربرد و شرایط عملیاتی، ما را در عواملی مانند طراحی کلی، ظرفیت فیلتراسیون، تعداد محفظه ها، اندازه صفحه فیلترپرس، مواد ساخت و ساز و همچنین ویژگی های سیستم های اضافی مانند شیفترهای اتوماتیک صفحه، سیستم شستشوی پارچه، سینی‌های چکه گیر، حفاظ کیک و پرده محافظ نوری، یاری می‌رساند. طراحی فیلتر پرس به مجموعه ای از عوامل مانند زمان چرخه فیلتراسیون، خشکی کیک مورد نیاز، عمر پارچه، و اینکه آیا تعویض صفحه به صورت دستی یا خودکار مورد نظر است و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد.

عملکرد دستگاه فیلترپرس اتوماتیک
عملکرد دستگاه فیلترپرس اتوماتیک

صنایع مناسب برای فیلتر پرس

 1. غذا:

نوشیدنی های آب میوه، آبجو شراب برنج، مشروب، مخمر، پروتئین گیاهی، سیکلامات، گلوکز، شکر نشاسته، مالتوز، نشاسته، آرد برنج، کاراگینان، MSG، طعم دهنده، سس سویا، مایع خوراکی

 1. صنایع شیمیایی:

رنگدانه سوختی، سود سوزآور، خاکستر سودا، نمک کلر قلیایی، جوهر کربن سفید، بنفش صابون، جوهر فن، پودر سفید کننده، لیتوپون، پودر فلورسنت، پودر بیمه، کلرات پتاسیم، سولفات پتاسیم، سولفات آهن، هیدروکسید آب آهن، اسید سولفوریک آلومینیوم، پلی آلومینیوم کلرید، کلرید آلومینیوم بازی

 1. دارو:

آنتی بیوتیک ها: اریترومایسین، اسپیرامایسین، تتراسایکلین، اکسی تتراسایکلین و غیره؛ طب سنتی چینی: اینوزیتول، ارگانوفسفر، الکل گلیکوزیله و غیره.

 1. متالورژی:

سنگ معدن مولیبدن، سنگ آهن، سنگ معدن روی، سنگ مس، سنگ معدن نقره، سنگ معدن طلا و غیره.

 1. پالایش:

کره، نفت، روغن خوراکی، گلیسیرین، روغن نباتی، روغن ماشین و غیره.

 1. تصفیه فاضلاب:

جداسازی مایع از جامد فاضلاب شیمیایی، فاضلاب ذوب، فاضلاب چاپ و رنگرزی، فاضلاب دارویی و غیره.

مشخصات فنی فیلتر پرس ، کاتالوگ فيلترپرس و راهنماي نصب و راه اندازی فیلتر پرس مواردی که در خرید فیلترپرس بایستی مورد توجه باشند. صافی سازان صفا تجهیزات فیلتر پرس را با توجه به نیازهای صنایع مختلف طراحی می نماید.

مشخصا فنی فیلتر پرس

مشخصات فنی فیلتر پرس چیست؟

شاید به شما گفته شده باشد که شغل و صنایع شما می‌تواند از فیلتر پرس بهره ببرد. اما به طور کامل نمی‌دانید که فناوری یا تجهیزات فیلتراسیون چگونه کار می‌کند یا چگونه می‌تواند به عملکرد کار کمک کند. اصولاً هر فیلتر پرس بر اساس حجم و نوع دوغابی که نیاز به آبگیری دارد طراحی می شود. صافی سازان صفا طیف وسیعی از انواع و ظرفیت‌های فیلتر پرس را متناسب با نیازهای کاربردی خاص برای آبگیری بدون مشکل و اقتصادی ارائه می‌دهد. از این رو مشخصات فنی فیلتر پرس ثابت نیست. انواع دستگاه فیلتر پرس مشخصات فنی مختلفی دارد. در ادامه برنامه‌هایی را که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و برخی از راه‌حل‌های استاندارد و سفارشی فیلتر پرس را بررسی خواهیم کرد.

فیلتر پرس ها را می توان در طیف وسیعی از اندازه ها، از پرس های کوچک 150 میلی متری در مقیاس آزمایشگاهی گرفته تا دستگاه هایی با ظرفیت های بسیار بزرگ تر، مانند فیلتر پرس تمام اتوماتیک 1500 و 2000 میلی متری، ساخت. چون فیلتر پرس ها برای جداسازی مایع و جامد در طیف گسترده ای از صنایع و کاربردها استفاده می شود.

ملاحظات صنعتی، کاربردی و عملیاتی، مشخصاتی مانند طراحی کلی، ظرفیت فیلتراسیون، تعداد محفظه ها، اندازه صفحه فیلتر، مواد ساخت و ساز؛ همچنین ویژگی ها و سیستم های اضافی مانند شیفترهای صفحه اتوماتیک، سیستم شستشوی پارچه، سینی های چکه، سپر کیک و پرده نور ایمنی در سفارشی کردن فیلتر پرس تاثیر دارند. طراحی فیلتر پرس به مجموعه ای از عوامل مانند زمان چرخه فیلتراسیون، خشکی کیک مورد نیاز، عمر پارچه، اینکه آیا تعویض صفحه به صورت دستی یا خودکار مورد نظر است و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد. بنابراین مشخصات فنی فیلتر پرس در زمان طراحی، به مشخصات کاربرد فیلتر پرس بستگی دارد.

Using Filter Press

کاتالوگ مشخصات فنی فیلترپرس

اگر مایلید در مورد نحوه سفارشی سازی فیلتر پرس متناسب برنامه کاری خود بیشتر بدانید، با صافی سازان صفا تماس بگیرید. حتی ممکن است فیلتر پرس استاندارد یا فیلتر پرس دست دوم مناسب را در انبار داشته باشیم؛ تا نیازهای امروز شما را برآورده کنیم. همچنین دریافت کاتالوگ مشخصات فنی فیلتر پرس و جزئیات تجهیزات فیلتر پرس از طریق شبکه های اجتماعی میسر می باشد. در کمترین زمان ممکن به راحتی از مشاوره و از تجربه فیلتراسیون مهندسی شده ما بهره مند شوید.

کاتالوگ فیلترپرس‌ شرکت صافی سازان صفا مشخصات دقیق هر دستگاه را در اختیار کاربران قرار می دهد. به دلیل تنوع در مشخصات فنی دستگاه های فیلتر پرس بهترین روش درخواست دریافت کاتالوگ فیلترپرس‌ از طریق شبکه های مجازی و سایت صافی سازان است.

نحوه ساخت فیلتر پرس

صافی سازان صفا تولید کننده برتر فیلتر پرس در ایران

دستگاه فیلتر پرس لازمه اکثر کارخانجات و کارگاه های تولید ی باشد. شرکت صافی سازان صفا دستگاه فیلتر پرس را در ابعاد مختلف و متناسب مشاغل شخصی سازی نموده و عرضه می نماید. برای تصفیه آب و گرفتن روغن از فیلترپرس استفاده می شود. به فیلتر پرس، فیلتر فشاری هم گفته می شود.

محصولات صافی سازان صفا چیست؟

 1. فیلترپرس دستی یا فیلترپرس با ابعاد کوچک و متوسط که مناسب کار با ابعاد کم حجم است.
 2. فیلتر پرس هیدرولیک
 3. فیلترپرس اتوماتیک
 4. فیلتر پرس آزمایشگاهی
 5. فیلتر پرس بزرگ معدن
 6. عرضه پارچه فیلتر پرس
 7. تمام اقلام و لوازم جانبی فیلتر پرس
حمل و نقل فیلتر پرس

کاتالوگ فیلترپرس را چگونه دریافت کنیم؟

هنگام تصمیم برای تهیه فیلترپرس، معمولا انواع سوالات در ذهن مخاطب ایجاد می شود. آیا فیلترپرس برای کار من لازم است؟ کدام دستگاه فیلترپرس را بایستی تهیه نمایم؟ انواع فیلترپرس چیست؟ برای همین ما به عنوان تولید کننده فیلتر پرس اولین پیشنهاد برای کاربران، مشاوره مستقیم با صافی سازان صفا است. کارشناسان با توجه به نیاز کار شما مناسب ترین فیلتر پرس را به شما پیشنهاد نموده و کاتالوگ فیلترپرس را در اختیارتان قرار می دهند.

توجه به مشخصات فنی فیلتر پرس همچون تمام دستگاه های مورد استفاده در صنعت مهم و حیاتی است. بنابراین دریافت کاتالوگ فیلترپرس و بررسی آن قبل به کارگیری دستگاه فیلترپرس توصیه می گردد.