شستشو فیلتر پرس و تمیز کردن فیلتر پرس

عملیات شستشو فیلتر پرس چیست؟ چگونه می توان پارچه فیلتر پرس را جدا کرد؟ چگونه فیلتر پرس خود را تمیز کنم؟ سوالاتی این قبیل که برای کاربران مطرح می شود؛ مورد بررسی این مقاله است.

%فیلتر پرس%

شستشو فیلتر پرس چیست؟ | چگونگی تمیز کردن فیلتر پرس

مراحل تمیز کردن فیلتر پرس یا فیلتر فشاری عبارتنداز:
– شربت را در سینی قطره چکان به ظرف گرم کننده خود منتقل کنید. بنابراین می توان آن را با دسته بعدی فیلتر کرد. سینی را در آب ولرم بشویید. سینی فیلتر پرس روی سیستم نصب می شود تا گل وارد فیلتر پرس شود و از ریختن آب از صفحات روی کیک خروجی جلوگیری کند.

– با دست های دستکش، مهره های روی میله های فشرده سازی را باز کنید تا بتوانید صفحات وافل و صفحات پنجره را جدا کنید. صفحات انتهایی باید روی میله های فشرده باقی بمانند و در جای خود شسته شوند. (احتیاط: به یاد داشته باشید که مطبوعات داغ خواهد بود.)

– کاغذهای صافی یکبار مصرف و همچنین کیک های DE را داخل بشقاب ها دور بریزید. هر بشقاب را با آب داغ بشویید. از یک برس کوچک برای شل کردن/حذف زباله ها از شکاف ها استفاده کنید.
– آب گرم را از طریق شیلنگ های خود عبور دهید و پمپ کنید تا تمام شربت ها و مواد زائد خارج شوند.
– برای بهترین نگهداری، پرس را دوباره سرهم کرده و بپوشانید تا در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید آلودگی‌ها را از آن دور نگه دارید.
به خودتان لطف کنید: پس از هر بار استفاده بلافاصله فیلتر پرس خود را تمیز کنید. حتی اگر قصد دارید روز بعد دوباره فیلتر کنید، باز هم باید امروز آن را به طور کامل تمیز کنید. این به جلوگیری از انسداد و سایر مشکلات در جلسه بعدی شما کمک می کند.

روش های شستشو فیلتر پرس

جهت شستشو کیک فیلتر، شستشوی 1 طرفه جریان باز، شستشوی 2 طرفه، شستشوی 1 طرفه جریان پایین و شستشوی 2 طرفه به کار می رود.

– شستشو جریان باز یک طرفه:
مایعات شستشو به نوبه خود از درگاه های شستشوی صفحه فشار وارد شده و از پارچه های فیلتر و سپس از کیک های فیلتر عبور کرده و از صفحات فیلتر خارج می شوند.

– شستشو جریان باز دو جهته:
مایعات شستشو دو بار وارد سوراخ های دو طرف صفحه فشار می شوند یعنی مایعات شستشو ابتدا از یک طرف و سپس از طرف دیگر شسته می شوند. خروجی مایعات لباسشویی مورب به ورودی است به همین دلیل به آن شست و شوی متقاطع دو طرفه نیز می گویند.

– شستشو یک طرفه در زیر جریان:
مایعات شستشو به نوبه خود از سیالات شستشوی صفحه فشار وارد صفحات فیلتر می شود. سپس از پارچه های فیلتر، کیک های فیلتر و از صفحات فیلتر بدون روزنه خارج می گردد.

– شستشوی دو طرفه زیر جریان:
مایع شستشو از طریق دو سوراخ در دو طرف بالای صفحه درپوش وارد می گردد. سپس دو بار شستشو می شود. یعنی مایعات شستشو از یک طرف شسته و از طرف دیگر شسته می شوند. خروجی مایعات شستشو مورب است، بنابراین به آن شستشوی متقاطع دو طرفه تحت جریان نیز می گویند.

%فیلتر پرس%

شستشوی پارچه فیلتر پرس

پارچه های فیلتر ارائه شده با فیلتر پرس به طور خاص برای استفاده در هر برنامه خاص انتخاب شده اند. مراقبت و نگهداری مناسب از پارچه های فیلتر برای عملکرد فیلتر پرس مهم است. در طول فیلتراسیون، پارچه فیلتر مانع اولیه ای است که جامدات را از مایع جدا می کند. بنابراین، پارچه فیلتر باید متخلخل باقی بماند تا نرخ فیلتراسیون بالایی را فراهم کند.

در طول کار عادی، پارچه فیلتر ممکن است به تدریج با ذرات میکروسکوپی مسدود شود. این ذرات به داخل پارچه نفوذ کرده و در عمق بافت قرار می گیرند که منجر به کاهش قابلیت فیلتر شدن می شود. این ذرات باید به طور دوره ای حذف شوند تا میزان فیلتراسیون بالا و کیک های خشک تر حفظ شود.

یک قسمت از شستشو فیلتر پرس ، شستشوی پارچه فیلتر پرس است. شستشوی پارچه فیلتر زمانی لازم است که یکی از عوامل زیر نشان دهد که وصل شده است.

– فشار اولیه فیلتراسیون بالا باشد.
– چرخه های طولانی فیلتراسیون
– کیک فیلتر مرطوب است.
روش های مختلفی برای شستشوی پارچه ها در حین نصب روی پرس وجود دارد. متداول ترین روش مورد استفاده، شستشوی اسیدی است.

 

 

1. اسید شویی پارچه های فیلتر پرس


– مخزن ذخیره اسید را با ظرفیت کافی برای پر کردن پرس و امکان گردش مجدد، تقریباً 1.5 برابر ظرفیت نگهداری پرس (7.5 گالن در هر فوت مکعب) نصب کنید.
– از محلول 25 درصد اسید هیدروکلریک (موریاتیک) استفاده کنید. ممکن است به دلیل سطح حلالیت ذرات به دام افتاده، غلظت کمتر یا بالاتر لازم باشد. توجه: هنگام استفاده از اسید باید بسیار مراقب باشید.
– از پمپ ضد اسید کم فشار (20-30 PSI حداکثر) استفاده کنید.
– لوله کشی لازم (شلنگ یا لوله پی وی سی سفت و سخت) را نصب کنید. تا پرس را از جریان لجن جدا کرده و اجازه گردش مجدد به مخزن ذخیره اسید و تخلیه نهایی محلول اسید مصرف شده را بدهد. ممکن است برای اطمینان از پر شدن کامل پرس بالا به پایین و شستشوی پارچه ها، یک شیر گاز نصب شده در خط برگشت به مخزن اسید لازم باشد.
– تمام پارچه های فیلتر را از کیک های لجنی با کفگیرهای نایلونی مبله تمیز کنید
فیلتر پرس را ببندید
– خط تغذیه مرکز را از پمپ لجن جدا کنید
– خروجی پمپ اسید را به خط تغذیه مرکزی برای فیلتر پرس وصل کنید
– خروجی پایین فیلتر پرس را به مخزن چرخش مجدد اسید وصل کنید.
– خط تغذیه اسید را برای فیلتر پرس باز کنید.
– پمپ تغذیه اسید را راه اندازی کنید. زمان قابل توجهی برای پر کردن تمام محفظه های فیلتر پرس قبل از بازگشت اسید به مخزن ذخیره خواهد شد. به طور مداوم فیلتر پرس را برای نشتی در حین پر کردن و چرخش مجدد بررسی کنید.
– اجازه دهید پمپ به مدت یک تا دو ساعت دوباره گردش کند
– پمپ تغذیه اسید را خاموش کنید.
– دستورالعمل های عملیاتی استفاده از هوا برای پاکسازی اسید از فیلتر پرس دنبال کنید (از هوای حداکثر 15 PSI استفاده کنید)
– سیستم تغذیه اسید را قطع کنید و پمپ لجن را دوباره روی خطوط خروجی نصب کنید.
– اکنون فیلتر پرس آماده کار است.
احتیاط: شستشوی اسیدی روی فیلترهای بدون واشر توصیه نمی شود، مگر اینکه اقدامات احتیاطی اضافی برای جلوگیری از نشت بین صفحات انجام شود.

 

2. شستشو با اسید


مشتریان همچنین می توانند با غوطه ور کردن صفحات در مخزن 3 تا 5 درصد اسید و آب، صفحات را با اسید شستشو دهند. روش غوطه وری در مقایسه با شستشو در پرس کارایی کمتری دارد. برای تمیز کردن عمق بافت حداقل به یک شب خیساندن نیاز دارد. صفحات پلی پروپیلن سبک تر از آب هستند و شناور می شوند، بنابراین باید به صورت دستی در زیر آب نگهداری شوند.


3. پاور اسپری شستشو


روش دیگری که برای شستشوی پارچه استفاده می شود، دستگاه اسپری آب سرد پر فشار (800-1200 PSI در 2-10 GPM) است. این دستگاه ها دارای یک میله برقی دستی با نازل اسپری هستند که به آرامی روی پارچه ها حرکت می کند. این روش نه تنها با شستن سطوح پارچه، بلکه با نفوذ به پارچه برای خارج کردن ذرات از عمق بافت، تمیز می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد در دسترس بودن واحدها با Met-Chem تماس بگیرید.

تولید کننده دستگاه فیلتر پرس

صافی سازان صفا تولید کننده دستگاه فیلتر پرس

صافی سازان صفا اولین، بزرگترین و برترین تولید کننده فیلتر پرس بصورت تخصصی و صفحات فیلترپرس از جنس P.P ( پلی پروپیلن ) در ایران است.

دارای ثبت دواختراع روش تولید صفحات فیلترپرس به شماره های: 82314 و 73024

شرکت صافی سازان صفا توسعه دهنده فیلتر پرس، با تیمی از مهندسان ارشد می تواند مناسب ترین فیلترپرس را برای کاربران با توجه به ویژگی های فرآیند مختلف آنها سفارشی سازی کند. تجهیزات فیلتر را به طور معقولی پیکربندی نموده و بهترین راه حل را ارائه می نماید.

مزایای فیلتر پرس صافی سازان صفا، از جمله سرعت فیلتر کردن سریع، عملکرد پایدار، عملکرد راحت، مقاومت در برابر دمای بالا، مقاومت در برابر فشار بالا، عملکرد ضد خوردگی و آب بندی صفحات فیلتر، میزان کم آبی بالای کیک فیلتر، شستشوی یکنواخت و کامل، و صفحه فیلتر غیر سمی و….

تجهیزات توسعه یافته توسط صافی سازان صفا به طور گسترده در زمینه های جداسازی جامد از مایع مانند حفاظت از محیط زیست، صنایع شیمیایی، مواد غذایی، داروسازی، متالورژی، آماده سازی زغال سنگ و … استفاده می شود.

 

Filter Press Manufactured By Safi Sazan Safa Company