فیلتر پرس معدن | فیلتر پرس معادن زغال سنگ

فرآیند تصفیه پساب فیلتر پرس معدن شبیه سایر فیلتر پرس هاست. عمدتاً در سرعت، قدرت و اندازه اجزای مورد استفاده در سیستم ها تفاوت دارد. در ادامه فیلترپرس معدن را توضیح داده و مرور می کنیم.

فیلتر پرس معدن

آشنایی با فیلتر پرس معدن

قسمت های متفاوت فیلتر پرس معدن عبارتنداز:

  1. تانک تصفیه آب (تانک کلاریفایر) بسته به نیاز کار در ابعاد 300.000 لیتر، 400.000 لیتر و 600.000 لیتر با قطر حدود 7 یا 8 متر عرضه می گردد.
  2. تانک تیکنر گزینه ی جایگزین تانک کلاریفایر در فیلترپرس معدن است. تانک تیکنر نسبت به کلاریفایر با ارتفاع کم تر و قطر بیشتر، همزن فوق العاده بزرگی در قسمت مرکزی دارد. که جهت انتقال گل پساب به انتهای تانک به کار می رود. به علت شیب کم قیف تانک تیکنر، قطر تانک زیاد حدود 20 تا 25 متر است.
  3. یونیت فیلتر پرس از اندازه مشخصی برخوردار است. اما چون پساب فیلتر پرس معدن دبی بالائی دارد؛ یونیت تهیه و تزریق فلوکولانت در ابعاد بزرگتر درست می شود.
Mining filter press

فیلترپرس معدن زغال سنگ

فیلتر پرس های بزرگ با سیستم های تخلیه مدرن گزینه ای مناسب و اقتصادی برای صنایع مختلف معدنی می باشد. یکی از کاربردهای رایج فیلتر پرس در صنعت معدن، فیلتر پرس معدن زغال سنگ می باشد. یکی از کاربردهای فیلترپرس معدن، فیلترپرس معادن زغال سنگ است که در مراکز بازیافت باطله استفاده می شود. معادن زغال سنگ عموماً با دفع مواد غیر طبیعی سروکار دارند. روش کار فیلتر پرس در معادن زغال سنگ به شرح زیر است:

  1. ضایعات را از آب استخراج نماید.
  2. بازیافت زباله ها
  3. برگشت آب تمیز به سیستم

فیلتر پرس ممبران صافی سازان صفا کیک فیلتر باقیمانده با رطوبت کم تولید می کند. حتی فیلترپرس ممبران می توانند کیک فیلتر را بیشتر فشرده کنند تا در نهایت تمام آب کیک فیلتر شده و آب تمیز به سیستم برگردد.

صافی سازان صفا تولید کننده فیلترپرس

صافی سازان صفا سازنده فیلترپرس صنعتی و معدن

برای لجن های با حجم بالا و محتوای جامد، فیلترپرس معدن ظرفیت تولید با حجم پرس تا 25 متر مکعب را دارد که ظرفیت 50 تن در چرخه را می دهد. با استفاده از دمش هوا و غشاء، رطوبت، محتویات حدود 10٪ در برخی محصولات قابل دستیابی است. برای کاربردهای بازیافت شیمیایی و فلزات گرانبها، حداکثر بازیابی محصول را می توان در فیلتر پرس با استفاده از شستشوی داخلی کیک به دست آورد. با استفاده از فیلتر پرس تمام اتوماتیک، به دلیل عدم دخالت نیروی کار، امنیت بالایی حاصل می شود. صافی سازان صفا با ارائه بهترین خدمات فیلتر پرس مناسب برنامه کاری صنایع مختلف، بهترین نتایج ممکن را به ارمغان می آورد.

قیمت دستگاه فیلتر پرس

قیمت فیلتر پرس به عوامل مختلفی بستگی دارد. مشخصات فنی فیلتر پرس نقش مهمی در تعیین قیمت تجهیزات دارد. اجزای فیلتر پرس در مقالات قبلی کامل توضیح داده شده است. قیمت فیلتر پرس بستگی به قطعات فیلتر پرس دارد. عوامل موثر در قیمت فیلتر پرس:

  1. حجم مقدار مواد ورودی فیلتر پرس دستگاه
  2. نوع جک دستگاه که می تواند دستی یا اتوماتیک باشد.
  3. قیمت پارچه فیلتر پرس بسته به مواد استفاده شده و جنس در پارچه متفاوت است. به عنوان مثال پارچه فیلتر پرس پلی استر و پارچه فیلتر کتان با هم متفاوت هستند بنابراین قیمت آنها نیز متفاوت است.
  4. سیستم باز و بسته شدن صفحه

بدیهی است که قیمت فیلتر پرس تمام اتوماتیک بالاتر از سایر انواع فیلتر پرس می باشد. به طور کلی، فیلتر پرس ممبران دارای یک لوله اضافی برای افزایش فشار باد است. در نتیجه ظرفیت فیلتراسیون را بهبود می بخشد و فشار بیشتری را به لجن وارد می کند تا به طور کامل آبگیری شود و قیمت آن بالاتر از فیلتر پرس چمبر است.

شایان ذکر است خرید فیلتر پرس دست دوم عواقب جبران ناپذیری را برای شما به همراه خواهد داشت زیرا فیلتر پرس از این نوع مشکلات فنی فراوانی دارد. اما در صورت تمایل به خرید فیلتر پرس نو یا فیلتر پرس استوک با صافی سازان صفا تماس بگیرید.

سوالات رایج مشتریان در مورد دستگاه فیلتر پرس

سوال رایج مشتریان در مورد فیلتر پرس ها، اکثر در طول زمان و در طول استفاده از فیلتر پرس ایجاد می شود و بسته به استفاده از فیلتر پرس متفاوت است. بهترین راه برای دریافت پاسخ به سوالات احتمالی در مورد فیلتر پرس تماس با ما و دریافت مشاوره از متخصصان صافی سازان صفا است.