Search
Close this search box.

خرابی سیستم هیدرولیک فیلتر پرس | تعمیر صفحه فیلتر پرس

انواع مختلف تجهیزات فیلتر پرس دارای لوازم جانبی مختلفی هستند که به راحتی آسیب می بینند. در هنگام استفاده از فیلتر پرس علاوه بر مقابله با شرایط غیرمنتظره، نیاز به نظافت منظم برخی از قطعات خاص می باشد. فقط از این طریق می توان از عملکرد نرمال فیلتر پرس اطمینان حاصل نمود. در نتیجه از کیفیت کار و راندمان کار در وضعیت بالایی اطمینان حاصل کرد. شرکت صافی سازان صفا به عنوان تولید کننده فیلتر پرس روش های نگهداری فیلترپرس را به اشتراک می گذارد.

دستگاه فیلتر پرس ممبران

تعمیر خرابی دستگاه فیلتر پرس

قسمت های مستعد عبارتند از: سیستم هیدرولیک، سوزن آب شستشو و شیر انحراف پنوماتیک فیلتر و …. خرابی سیستم هیدرولیک فیلتر پرس یک خرابی نسبتاً رایج فیلتر پرس است. در اینجا به معرفی دقیق روش های نگهداری خاص فیلتر پرس می پردازیم. استفاده از فیلتر پرس در تصفیه آب روز به روز رایج تر می شود، اما برای جلوگیری از آسیب دیدن آسان صفحات فیلتر پرس پس از استفاده طولانی مدت، چه روش های نگهداری را باید در پیش گرفت؟

تعمیر و نگهداری لوازم جانبی فیلترپرس

اول از همه برای تجهیزات فیلتر پرس منبع تغذیه از سیستم برق می آید. سیستم برقی که در حال حاضر در تجهیزات استفاده می شود سیستم هیدرولیک است و همه باید سیستم هیدرولیک را بشناسند. عملکرد پرس در فیلتر فشاری هیدرولیک، با اجازه روغن هیدرولیک است. به این ترتیب پس از صدها یا هزاران چرخه داخلی روغن هیدرولیک به آرامی کاهش می یابد. مقدار زیادی باقی مانده روغن هیدرولیک در داخل سیستم ساییده شود. برای تعمیر سیستم هیدرولیک فیلتر پرس، روغن هیدرولیک باید به طور مرتب پر یا تعویض شود. به طور کلی روغن هیدرولیک هر 10 روز یکبار پر و هر 2-3 ماه یکبار تعویض شود.

هنگام تعویض روغن در فیلترپرس باید تمام روغن خارج شود. سپس روغن هیدرولیک داخل سیستم هیدرولیک پر شود تا تمام روغن کل سیستم هیدرولیک نو باشد. این می تواند تضمین کند که کل سیستم هیدرولیک می تواند کیفیت قدرت بسیار خوبی داشته باشد.

محفظه فیلترپرس

درمان اصلی برای محفظه فیلتر پرس تمیز کردن است. پس از پایان هر چرخه کاری شکاف تجهیزات، صفحه فیلتر باید از هم جدا شود و کیک فیلتر در آن تخلیه شود تا فضا برای کار بعدی آزاد شود. در مورد پارچه فیلتر پرس، ذرات جامد در حین فیلتراسیون در پارچه فیلتر جمع می شوند، زمانی که این ذرات بیش از حد انباشته شوند، نفوذپذیری پارچه فیلتر را تحت تأثیر قرار می دهد و در نهایت بر فیلتراسیون تجهیزات تأثیر می گذارد. بنابراین نیاز داریم به طور مرتب پارچه فیلتر تعویض و تمیز شود. تا ذرات جامد حذف شود و نفوذپذیری آن بازیابی شود.

در ضمن در فیلتر پرس سوزن آب فلاشینگ پس از مدتی کارکردن به راحتی گرفتگی پیدا می کند که این مربوط به محیط کار فیلتر پرس ما می باشد و اجتناب ناپذیر است!!اگر سوزن فلاشینگ آب گرفتگی داشته باشد موجب ضعف اثر تخلیه لجن فیلتر پرس و پدیده تمام شدن لجن است. راه حل نیز بسیار ساده است: سر تمیز کننده سوزن آب را بردارید، برس تمیز کننده سرباره را بیرون بیاورید و آب شستشو را روشن کنید؛ ارتفاع پمپ آب تمیز کننده را افزایش دهید تا از پمپاژ رسوب در پایین به مسدود شدن جلوگیری کنید.

پس از جمع بندی عیوب و رفع ایرادات سیستم هیدرولیک و سوزن شستشوی آب، اجازه دهید نگاهی به نگهداری شیر بایاس پنوماتیک فیلتر بیندازیم: اگر هوای فشرده تولید شده توسط کمپرسور هوا حاوی روغن و آب بیشتری باشد، به راحتی باعث بایاس می شود. پدیده هایی مانند تجمع آب در شیر، نشت هوا، کاهش فشار عبور هوا سه گانه پنوماتیک و خرابی شیر پنج طرفه دو حالته سیلندر وجود دارد. بنابراین کیفیت هوای فشرده کلید عملکرد پایدار فیلتر پرس لجن است. راه حل این مشکل بسیار ساده است شما می توانید یک خشک کن گاز در خروجی کمپرسور هوا یا یک فیلتر گاز با المنت فیلتر در ورودی مخزن گاز نصب کنید.به طور مرتب آب را تخلیه کنید و اختلاف فشار گاز را بررسی کنید. فیلتر کنید و عنصر فیلتر را به موقع تعویض کنید.

توجه: هنگام استفاده از فیلتر پرس، مراقبت و نگهداری منظم را به خاطر بسپارید. بیایید نگاهی به روش‌های معمول تعمیر و نگهداری بیاندازیم.

روش نگهداری:

 1. فیلتر پرس (از جمله لوازم جانبی) باید توسط یک فرد اختصاصی استفاده، نگهداری و نگهداری شود.
 2. قبل از شروع فیلتر پرس در هر شیفت، اپراتور باید وضعیت روغن کاری هر نقطه روغن کاری و وضعیت سفت شدن هر قسمت را به دقت بررسی کند تا مطمئن شود که کل دستگاه به خوبی روغن کاری، تمیز و مرتب شده است.
 3. برای کلیه قطعات دارای دستگاه های تنظیم سرعت، هنگام راه اندازی سرعت باید در سرعت صفر یا کم باشد و هنگام خاموش شدن باید سرعت صفر یا کم تنظیم شود؛ تنظیم دستگاه تنظیم کننده سرعت مکانیکی در هنگام خاموش شدن ممنوع است.
 4. موتور و تجهیزات الکتریکی را به دقت محافظت کنید و اجازه ندهید لجن و آب وارد موتور و جعبه کنترل شود.
 5. قرار دادن هرگونه ابزار بر روی تسمه فیلتر یا داخل دستگاه برای جلوگیری از بروز حوادث اکیدا ممنوع است.

مراقبت ماهانه دستگاه فیلترپرس

 1. همه موتورهای درایو را یکبار بررسی کنید، عمدتاً از نظر افزایش دما و صدا.
 2. بررسی کامل عملکرد سیستم را در جعبه عملیات کنترل انجام دهید.

مراقبت سالانه فیلترپرس

 1. روغن کمپرسور هوا را تعویض کنید.
 2. روغن موتور گیربکس را تعویض کنید.
 3. یاتاقان چرخان پمپ فیلتر را بررسی کرده و دوباره آن را با گریس پر کنید.
 4. تمام یاتاقان های فیلتر پرس را بررسی کرده و گریس را تعویض کنید.

به طور خلاصه، مهم نیست که چه نوع تجهیزات فیلتر پرس است، ما باید در تعمیر و نگهداری فیلتر پرس به خوبی کار کنیم تا بتوانیم از برخی ایرادات که ممکن است در تولید رخ دهد؛ جلوگیری کنیم!

چگونه صفحه فیلتر پرس را تعمیر کنیم؟

 1. صفحه فیلتر آسیب دیده است A. سوراخ تغذیه مسدود شده است الف- چندین صفحه فیلتر نزدیک درگاه تغذیه آسیب دیده اند. در ابتدا می توان قضاوت کرد که درگاه تغذیه مسدود شده است، غلظت دوغاب خیلی زیاد است یا تمیز کردن به موقع انجام نمی شود که باعث مسدود شدن سوراخ تغذیه و فیلتر می شود. رقیق خواهد شد.
  ب- فشار خوراک خیلی زیاد است ب. هنگامی که فشار برگشتی رخ می دهد، یا نمایشگر فشار سنج از فشار مشخص شده روی پلاک بیشتر می شود. نشان می دهد که فشار تغذیه بالا است راه حل: سیستم کنترل کننده فشار را در انتهای تغذیه تنظیم کنید.
  ج- غلظت مواد بالا و سیالیت خیلی ضعیف است. ج. غلظت مواد را به طور مناسب کاهش دهید و سیالیت مواد را بهبود بخشید
  د. دمای خوراک خیلی زیاد است د- ابتدا دمای مواد را درک کنید، زمانی که دمای مواد فیلتر شده از دمای کارکرد صفحه فیلتر بیشتر شد، دلیل آن را برای مشتری توضیح دهید و صفحه فیلتر مناسب را تعویض کنید یا دوغاب را قبل از فیلتر کردن خنک کنید.
  E. پارچه فیلتر آسیب دیده و سوراخ خروج مایع مسدود شده است. ه- اگر فیلتر چند شیر کدر باشد، می توان قضاوت کرد که پارچه فیلتر آسیب دیده است و اگر شیر آب جریان نداشته باشد، می توان قضاوت کرد که سوراخ مایع مسدود شده است. پارچه فیلتر باید تعویض شود و سوراخ خروج مایع باید تمیز شود تا اطمینان حاصل شود که فیلتر به طور عادی و تمیز به بیرون جریان می یابد.
 2. فیلتر نامشخص است الف. پارچه فیلتر آسیب دیده است الف- کدورت خروجی فیلتر را مشاهده کنید، اگر فیلتر شیرهای تکی کدورت باشد، می توان قضاوت کرد که پارچه فیلتر آسیب دیده است. علت آسیب به پارچه فیلتر را بررسی و تجزیه و تحلیل کنید، اگر علت آن نامناسب باشد. استفاده، مشتری باید با روش صحیح استفاده آشنا شود و تعویض شود پارچه فیلتر.
  ب. انتخاب نادرست پارچه فیلتر ب- مدیا فیلتر را برای آزمایش به شرکت بازگردانید، پارچه فیلتر مناسب را انتخاب کنید یا آن را با مدل پارچه فیلتر صحیح ارائه شده توسط مشتری جایگزین کنید.
  ج. پورت تغذیه به شدت محافظت نمی شود ج- در صورت نشتی مایع در درگاه تغذیه می توان قضاوت کرد که درگاه تغذیه به خوبی محافظت نمی شود فلنج پورت تغذیه، واشر آب بندی و وضعیت اتصال را بررسی کنید. در صورت وجود هر گونه آسیب، قطعات مربوطه را تعویض کنید، سپس واشر آب بندی را تمیز کرده و درگاه تغذیه را سفت کنید.
  د- دهانه پارچه فیلتر خیلی بزرگ است د. پارچه فیلتر را تعویض کنید
  ه- باز شدن درزهای پارچه فیلتر ه- پارچه فیلتر را بردارید و دوباره آن را باز کنید و احتیاطات استفاده را برای مشتری توضیح دهید.
  نکته : زمانی که فیلتراسیون شروع می شود شیر تغذیه باید به آرامی باز شود .فیلتر اغلب در ابتدا کدر است و سپس شفاف می شود که طبیعی است .
 3. مواد در حال اجرا بین صفحات فیلتر الف. نیروی فشار ناکافی الف. هنگامی که مواد بین هر صفحه فیلتر به بیرون جریان می یابد، در ابتدا می توان قضاوت کرد که نیروی فشار کافی نیست. نیروی فشار عموماً عبارت است از: صفحه فیلتر لاستیکی 8~10Mpa؛ صفحه فیلتر پلاستیکی 15~20 Mpa؛ صفحه فیلتر چدنی 20~ 25 مگاپاسکال هنگامی که نیروی فشار کافی نیست، فشار را به آرامی افزایش دهید، اما نباید از فشار نامی تجاوز کند. در حالی که اطمینان از عدم نشتی مواد، کاهش نیروی پرس می تواند عمر مفید فیلتر پرس را افزایش دهد. دکمه فشار دادن را راه اندازی کنید و موتور در جهت عقربه های ساعت می چرخد ​​تا پمپ روغن را به کار بیندازد. استفاده
  ب- روی سطح آب بندی صفحه فیلتر ناخالصی وجود دارد. ب- زباله های سطح آب بندی را تمیز کنید و قبل از هر بار فشار دادن مطمئن شوید که بین صفحات فیلتر زباله وجود ندارد.
  ج- پارچه فیلتر تا شده و ناهموار است ج- ناهمواری پارچه فیلتر باعث می شود که صفحه فیلتر به صورت شل فشرده شود، در صورت وقوع، پارچه فیلتر باید صاف شود.
  د- فشار خوراک خیلی زیاد است د. هنگامی که فشار تغذیه بیش از حد بالا باشد، درجات مختلفی از فشار برگشتی وجود خواهد داشت که باید تحت فشار نامی کنترل شود.
  E. دبی پمپ تغذیه خیلی زیاد است E. شیر پمپ تغذیه را تنظیم کنید، لوله برگشت را نصب کنید و شیر برگشت را باز کنید.
  F. صفحات فیلتر به طور مرتب چیده نشده اند و- حداکثر ناهماهنگی آرایش صفحه فیلتر نباید بیشتر از 5 میلی متر باشد در غیر این صورت نشتی مایع رخ می دهد و صفحات فیلتر باید مرتب چیده شوند.
 4. عدم اقدام در حرکت رو به جلو یا عقب الف- سطح روغن کافی نیست الف- هنگامی که گیج روغن نمی تواند سطح روغن را نشان دهد، به این معنی است که روغن باید برای اطمینان از عملکرد طبیعی ایستگاه پمپ پر شود.
  ب- شیر فشار قوی یا کم فشار گیر کرده یا آسیب دیده است ب- جداسازی و تمیز کنید.اگر باز هم به درستی کار نمی کند، ممکن است شیر ​​تخلیه آسیب دیده و آن را تعویض کنید.
  ج- پمپ پلانجر آسیب دیده است ج- هنگامی که مدار روغن صاف نیست یا تامین روغن تامین نمی شود، می توان قضاوت کرد که پمپ پلانجر آسیب دیده است، آن را تمیز کنید و اگر هنوز به طور عادی کار نمی کند، آن را تعویض کنید.
  د- موتور اشتباه می چرخد د. توجه کنید که آیا فن موتور در جهت عقربه های ساعت می چرخد ​​یا خیر. در غیر این صورت، فرض می شود که موتور به صورت معکوس وصل شده است. کافی است هر دو سیم را در انتهای ورودی موتور تعویض کنید.
  ه- شیر معکوس الکترومغناطیسی هیچ عملی ندارد E. شیر معکوس را تمیز کنید یا آن را تعویض کنید.
 5. پس از سفت کردن دستگاه را متوقف نکنید A. مقدار تنظیم فشار سنج تماس الکتریکی بسیار زیاد است الف. از یک پیچ گوشتی برای تنظیم پیچ تنظیم روی گیج فشار تماس الکتریکی استفاده کنید تا مقدار حد بالایی را کاهش دهید.
  ب- گیج فشار تماس الکتریکی خراب است ب- هنگامی که مشخص شد که نشانگر فشار سنج به صورت غیرحساس نوسان می کند یا نشانگر نمی تواند به صفر برگردد، گیج فشار باید تعویض شود.
  ج. شیر تسکین خیلی کم تنظیم شده است ج. از یک پیچ گوشتی برای تنظیم پیچ تنظیم روی فشارسنج برقی استفاده کنید تا مقدار حد پایینی را روی 5 مگاپاسکال تنظیم کنید.
 6. بدون تعمیر و نگهداری فشار الف. نشت نفت از خط لوله نگهدارنده فشار الف. توجه داشته باشید که آیا خط لوله آسیب دیده است، خط لوله را تعویض کنید یا مهره اتصال را بر اساس آن سفت کنید.
  ب- شیر نگهدارنده فشار گیر کرده یا آسیب دیده است ب- شیر نگهدارنده فشار را تمیز کنید و اگر باز هم کار نکرد آن را تعویض کنید.
  ج- سوپاپ اطمینان گیر کرده یا خراب شده است ج. شیر اطمینان را تمیز کنید و اگر باز هم کار نکرد، آن را تعویض کنید.
  د. حلقه مهر و موم سیلندر به طور جدی فرسوده شده است د- قسمت آب بندی را جدا کرده و قسمت آسیب دیده رینگ آب بندی و خراش ها و برآمدگی های سیلندر روغن را به طور دقیق بررسی کنید. در صورتی که سیلندر روغن کمی فرسوده شده باشد، می توان آن را با سمباده متالوگرافی یا سنگ روغن تعمیر کرد و حلقه آب بندی را تعویض کرد.
  ه- شیر یک طرفه آسیب دیده است E. جایگزین کنید
 7. خزیدن الف- سطح روغن کافی نیست الف- سطح روغن سطح روغن را رعایت کنید تا از 2/3 سطح روغن بیشتر شود، روغن را اضافه کنید.
  ب- در سیلندر هوا وجود دارد که تخلیه نشده است. ب- شیر تخلیه سیلندر را باز کنید و هوای سیلندر را آزاد کنید.
  ج- سیلندر و پیستون خیلی سفت هستند ج- برای مدتی از آن استفاده کنید
  د- غلظت روغن هیدرولیک بالاست د. از روغن هیدرولیک ضد سایش 32#~46# استفاده کنید
 8. خمش تیر اصلی الف- فونداسیون انتهای پایه ناصاف است و درجه آزادی کافی نیست. الف- روش صحیح نصب این است که فونداسیون در انتهای پایه سیلندر ثابت نباشد، انتهای صفحه رانش ثابت باشد و فونداسیون باید صاف باشد.
  ب- صفحات فیلتر به طور ناهموار چیده شده اند ب- چینش ناهموار صفحات فیلتر باعث می شود که نیروی صفحه پرس در حین فشرده سازی به یک طرف منحرف شود و در نتیجه تیر اصلی خم شود. اگر این اتفاق افتاد، ترتیب صفحات فیلتر را طوری تنظیم کنید که مرتب باشند.
  ج- ناخالصی های سطح صفحه فیلتر به طور تمیز پاک نمی شوند ج- هر بار که یک فرآیند تکمیل می شود، صفحه فیلتر باید قبل از فشرده سازی بعدی تمیز شود.
  د- تماس نامناسب پاها با زمین د. توجه داشته باشید که آیا هنگام سفت کردن هر یک از پایه‌ها بلند می‌شوند یا نه، و هنگام بلند کردن، پدهای زیر پایه را اضافه کنید.
  E. فونداسیون ناهموار ه- سطح پایه را پیدا کنید، پیچ های تیر را باز کنید و تیر را طوری تنظیم کنید که اختلاف طول مورب در 0.05٪ باشد.پیچ های تیر را ثابت کنید و دوباره فشار دهید.
 9. صفحه فیلتر را به سمت بالا بلند کنید الف- پایه نصب تراز نیست. الف. فونداسیون را بازسازی کنید تا مطمئن شوید که صاف است.
  ب- روی سطح صفحه فیلتر ناخالصی وجود دارد ب- قبل از هر بار فشار دادن ناخالصی های سطح صفحه فیلتر را تمیز کنید.
  ج. انحراف بالای میله پیستون ج- هنگامی که R محدب سطح کروی میله پیستون از R مقعر لنت کروی بیشتر است، سطح کروی باید آسیاب شود تا از R مقعر لنت کروی کوچکتر شود. قطر تیر را در 0.05٪ تنظیم کنید. فلنج صفحه تراکمی در مرکز جوش داده نشده است و برای جوشکاری مرکزی باید قطع شود و دوباره تراز شود.
 10. فشار روغن ناکافی الف- سطح روغن کافی نیست الف. روغن هیدرولیک ضد سایش 32#~46# اضافه کنید تا از 2/3 سطح روغن سنج بیشتر شود.
  ب- ویسکوزیته روغن خیلی زیاد است یا دمای روغن خیلی پایین است ب- روغن را با ویسکوزیته کمتر تعویض کنید یا مخزن روغن را گرم کنید.
  ج- شیر سرریز به درستی تنظیم نشده یا آسیب دیده است ج- شیر فشار قوی خیلی کم تنظیم می شود، به طوری که فشار نمی تواند به فشار مورد نیاز برسد، شیر فشار قوی را بچرخانید تا فشار به 25 مگاپاسکال افزایش یابد.
  د. نشتی در شیر د. شیر تسکین به درستی تنظیم شده است، اما فشار همچنان نمی تواند افزایش یابد. ممکن است در شیر نشتی وجود داشته باشد. شیر کمکی را تعویض کنید.
  E. سایش حلقه مهر و موم سیلندر E. حلقه آب بندی را تعویض کنید
  و- شیر برقی در جای خود معکوس نشده است F. تعمیر یا تعویض
  ز. لوله های نفت، اتصالات، نشت خط لوله یا آب بندی های آسیب دیده ز. برای بررسی نشت هوا روی هر مفصل روی کانال مکش کره تمیز بمالید.
  ح- پیستون پمپ پلانجر به طور جدی فرسوده شده است. H. پمپ پلانجر را تعویض کنید.
تعمیر فیلترپرس

تجزیه و تحلیل خرابی دستگاه فیلتر پرس

 1. صفحه فیلتر شل است یا حتی روغن نشت می کند.
تجزیه و تحلیل خرابی: سیستم هیدرولیک فیلتر پرس صفحه و قاب عمدتاً فشار را تأمین می کند. هنگامی که محفظه روغن A با روغن بیشتری پر می شود. پیستون به سمت چپ حرکت می کند و صفحه فیلتر را فشار می دهد تا آن را آب بندی کند. هنگامی که محفظه روغن B با روغن بیشتری پر می شود، پیستون به سمت راست حرکت می کند و صفحه فیلتر فیلتر پرس شل می شود. سیستم هیدرولیک فیلتر پرس به دلیل دقت در ساخت، خرابی های کمتری دارد به شرطی که به نگهداری روزانه توجه کنید. به دلیل فرسودگی، نشت روغن هر سال یا بیشتر اتفاق می افتد و O-ring نیاز به تعمیر و تعویض دارد.
راه حل: خرابی های رایج هیدرولیک فیلترپرس ها شامل عدم حفظ فشار و پیشروی نامناسب سیلندر هیدرولیک است. از دلایل اصلی عدم حفظ فشار می توان به نشتی روغن، سایش حلقه O و عملکرد غیرعادی شیر برقی اشاره کرد. راه حل های رایج عبارتند از: برداشتن و بازرسی شیر، تعویض O-ring، تمیز کردن و بازرسی شیر برقی یا تعویض. شیر برقی پیشروی نامناسب سیلندر هیدرولیک فیلترپرس بدیهی است که هوا در داخل آن آب بندی شده است در این زمان تا زمانی که سیستم هوا را تخلیه می کند به طور کلی می توان آن را به سرعت حل کرد.

 2. شیارهایی روی صفحه فیلتر پرس ظاهر می شود.
تجزیه و تحلیل خرابی: پس از چندین سال استفاده به دلایلی تعدادی شیار در گوشه های صفحه فیلتر فیلتر پرس شسته شد. هنگامی که علائم شیار ظاهر می شوند، به سرعت گسترش می یابند تا زمانی که روی تشکیل کیک فیلتر تأثیر بگذارند. کیک فیلتر ابتدا نرم می شود و سپس نیمه دوغاب می شود و در نهایت کیک فیلتر تشکیل نمی شود. به دلیل مواد خاص صفحه فیلتر فیلتر پرس، تعمیر آن سخت بوده و تنها با فیلترهای جدید قابل تعویض است که مصرف قطعات یدکی آن بالاست. در این مدت ما برخی از نمایندگی های تعمیر را امتحان کردیم اما هیچ گاه نتیجه خوبی نداشتیم، اخیراً وضعیت در نهایت تغییر کرد که به نمایندگی تعمیرات سطح روغن روی آوردیم، نتایج آزمایش بسیار خوب بود و اثر آب بندی به دست آمد.
راه حل:

 • شیار را تمیز کنید و در صورتی که مواد بیرون نشت کرد، آن را با یک تیغ اره کوچک تمیز کنید.
 • مواد ترمیم کننده سیاه و سفید را به نسبت 1:1 مخلوط کنید.
 • عامل تعمیر آماده شده را روی شیار بمالید و آن را کمی بالاتر بپوشانید.
 • به سرعت پارچه فیلتر را روی فیلتر پرس قرار دهید، صفحات فیلتر را به هم فشار دهید تا عامل تعمیر و پارچه فیلتر به هم بچسبند و همزمان شیارها را فشار دهید.
 • پس از اکستروژن برای مدتی، ویسکوز به طور طبیعی تشکیل می شود و دیگر تغییر نمی کند و می توان از آن به طور معمول استفاده کرد.
 1. تشکیل ناهموار کیک فیلتر
  تجزیه و تحلیل خرابی: دلایل زیادی وجود دارد که کیک فیلتر صفحه و فریم فیلتر پرس تشکیل نشده یا ناهموار است، تغذیه ناکافی یا خیلی نازک یا گرفتگی باعث این پدیده می شود. لازم است علل این نارسایی ها به دقت بررسی شود و در نهایت مشکل دقیق پیدا شود و سپس درمان علامتی برای رفع مشکل اجرا شود.
  راه حل: راه حل های اصلی عبارتند از: افزایش عرضه، تنظیم فرآیند، بهبود عرضه، تمیز کردن یا تعویض پارچه فیلتر فیلتر پرس، تمیز کردن انسداد، تمیز کردن سوراخ تغذیه، تمیز کردن سوراخ زهکشی، تمیز کردن یا تعویض روش هایی مانند پارچه فیلتر برای فیلتر پرس، افزایش فشار یا قدرت پمپ، شروع با فشار کم و فشار دادن مداوم.
خرابی سیستم هیرولیک فیلتر پرس- صافی سازان صفا