تعمیر و نگهداری فیلتر پرس

با تعمیر و نگهداری فیلتر پرس بصورت پیشگیرانه، از خرابی دستگاه جلوگیری نمایید. فیلتر پرس شما اگر در اوج راندمان کار نکند؛ هیچ فایده ای برای شما ندارد!

تعمیر و نگهداری هوشمند فیلترپرس

شیوه نظارت، تعمیر و نگهداری فیلتر پرس ها

از کار افتادن فیلتر پرس به معنای هزینه های عملیاتی بالاتر و درآمدهای کمتر است! که با نیازهای محیط تجاری امروزی سازگار نیست. برای استفاده فیلتر پرس بصورت بهینه و اینکه تجهیزات فیلتراسیون خود را بدون مشکل نگه دارید؛ باید مطمئن شوید که تعمیر و نگهداری فیلتر پرس بصورت پیشگیرانه منظم انجام می شود.

تماس با متخصصین تعمیر و نگهداری فیلتر پرس به طور منظم برای بازرسی، عیب یابی و سرویس دستگاه های شما ابزار مهمی برای به حداکثر رساندن سرمایه گذاری در تجهیزات فیلتراسیون می باشد. شما باید همیشه به برنامه نگهداری پیشگیرانه تجویز شده توسط سازنده دستگاه فیلتر پرس خود، پایبند باشید. علاوه بر این، بررسی های روزانه وجود دارد که همه اپراتورهای دستگاه که به درستی آموزش دیده اند می توانند انجام دهند.

ناظران باید مطمئن شوند که این بررسی‌ها به بخشی از روال روزانه تبدیل شود. یک اونس پیشگیری ارزش یک پوند درمان را دارد! یک ضرب المثل انگلیسی…

در ادامه نکات ارزشمندی را برای نگهداری بهینه پیشگیرانه فیلتر پرس (Filter press) ارائه می نماییکم که باید بخشی جدایی ناپذیر از عملیات فیلتر پرس شما باشند.

 

لیستی جزئی از بررسی های نگهداری روزانه آورده شده است:

– اتصالات و خطوط هیدرولیک را از نظر نشتی بررسی کنید. یک نشت کوچک می تواند به سرعت به یک آشفتگی بزرگ و یک مشکل بزرگتر تبدیل شود. اگر متوجه نشتی شدید، اتصالات را سفت کنید یا همراه با شلنگ تعویض کنید. مراقب تعمیرات خود باشید تا مطمئن شوید که هیچ مشکل دیگری ایجاد نمی شود.
– اطمینان حاصل کنید که روغن هیدرولیک استفاده شده در فیلتر پرس شما تمیز است. روغن آلوده می تواند به قطعات آسیب برساند که می تواند عملکرد شما را به خرابی کامل سیستم برساند. اکنون زمان توقف برنامه ریزی نشده ای را در دست دارید. به طور دوره ای روغن را برای تمیزی نمونه برداری کنید.
– هنگامی که فیلتر پرس کار می کند، سطح روغن و دما را کنترل کنید. سطح نامناسب روغن ممکن است منجر به ناکارآمدی واحد قدرت هیدرولیک شود. اگر روغن خیلی داغ باشد، پرس شما ممکن است از کار بیفتد. به عنوان یک قانون کلی، هر زمان که روغن خود را تعویض می کنید، فیلتر روغن هیدرولیک را تعویض کنید.
– مهره ها و پیچ ها را به طور منظم بررسی کنید. هر چیزی را که نیاز به سفت شدن دارد سفت کنید و هر چیزی را که نیاز به تعویض دارد، مانند قطعاتی که ممکن است خورده شده باشد، جایگزین کنید. هنگامی که پیچ ها در گشتاور مناسب هستند، یک علامت پایه اضافه کنید که می تواند به عنوان یک نشانگر آسان برای بررسی های بعدی باشد.
– سیستم های ایمنی پرس را در شرایط اوج نگه دارید. اگر دستگاه ایمنی معیوب پیدا کردید، پرس را قفل کنید و فوراً سرویس را روی دستگاه انجام دهید. عملکرد صحیح دستگاه‌های خودکار مانند پرده‌های نور، محافظ‌های کیک (دفلکتورها) و سینی‌های چکه‌ای کلید تضمین عملکرد اوج فیلتر پرس هستند.
– گزارشی از داده های پرس از جمله زمان چرخه، قوام کیک (لبه، مرکز)، زمان دمیدن هوا، شفافیت فیلتر و غیره را نگه دارید. در حالی که گزارش یک ابزار نسبتاً ساده است، همچنین ابزار بسیار مفیدی برای نظارت و بهینه سازی عملکرد سیستم است.

 

 تعمیر و نگهداری فیلترپرس تمام اتوماتیک از راه دور

راه حل نوآورانه، ایمن و اولین گام به سوی چشم انداز فیلترپرس های هوشمند محسوب می شود. تعمیر و نگهداری از راه دور باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود. اما مهمتر از آن، راه حلی که می تواند از سلامت و ایمنی کارکنان تعمیر و نگهداری محافظت می کند و بنابراین یک موقعیت برد-برد است.

صافی سازان صفا راه حل های کل نگر فیلتراسیون را درک می کند و در توسعه و تولید انواع فیلتر پرس کاملاً تخصص دارد. شرکت صافی سازان صفا یکی از تامین کنندگان و توسعه دهندگان پیشرو سیستم های فیلتر تمام اتوماتیک هستند. این محصولات در سراسر جهان در طیف گسترده ای از کاربردها استفاده می شوند.

تعمیر و نگهداری روتین خدمات فیلترپرس

علاوه بر بررسی های روزانه، اطمینان از اینکه فیلتر پرس شما به طور معمول توسط متخصصان آموزش دیده و دارای گواهینامه سرویس می شود، می تواند عمر تجهیزات فیلتراسیون شما را افزایش دهد.

شستشو پارچه فیلتر پرس

تمیز کردن و تعویض روتین پارچه های فیلتر پرس

پارچه فیلتر یک عنصر کلیدی برای عملکرد بهینه پرس است. عمر پارچه فیلتر می تواند تحت تأثیر عوامل زیادی از جمله سایش مکانیکی، مواد شیمیایی، سایش، کور شدن و نوع کیک تولید شده باشد. بخش مهمی از نگهداری و تعمیر فیلتر پرس پیشگیرانه، این است که اطمینان حاصل شود؛ پارچه فیلتر پرس به طور معمول تمیز می شود. در صورت لزوم، بر اساس شرایط عملکرد خاص شما تعویض می شود.

وقتی متوجه شدید که کیک فیلتر خیس یا لزج می شود و آنطور که باید خشک نیست، پارچه های فیلتر خود را تمیز کنید. هنگامی که پارچه ها را تمیز کردید، اگر هنوز متوجه شدید که کیک فیلتر لزج خیس شده اید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که پارچه ها را تعویض کنید یا بهبودهای فرآیند را ارزیابی کنید. تکنسین های خدمات ما می توانند با شما برای انجام آزمایش دوغاب در محل کار کنند که ممکن است برای بهینه سازی پارچه فیلتر شما و ارزیابی بهبود فرآیند شما مفید باشد که می تواند منجر به دریافت کیک فیلتر خشک تر شود.

با نگهداری و تعمیر فیلتر پرس بصورت منظم، می توانید زمان بیشتری را برای عملیات آبگیری خود تضمین کنید!

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های تعمیر و نگهداری فیلتر پرس پیشگیرانه، مقرون به صرفه و مطابق با نیازهای خاص عملیات شما، به عنوان پروتکل مکمل نگهداری روزانه فیلتر پرس، با ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت صافی سازان صفا جهت مشاوره در انواع زمینه های فیلتر پرس آماده راهنمایی و پاسخگویی کاربران می باشند.