مراحل ساخت دستگاه فيلتر پرس

مراحل ساخت دستگاه فيلتر پرس چگونه است؟ به بررسی نحوه ساخت و محاسبات فیلترپرس filterpress می پردازیم…

%فیلتر پرس%

محاسبات و نحوه ساخت دستگاه فیلتر پرس

مرحله اول ساخت فیلتر پرس طراحی، تامین و آماده سازی قطعات فولادی و ریختگری می باشد. برش قطعه های پولادی شامل بازوان فیلترپرس و ماشینکاری بازوها همچنین کف تراشی صفحه ها و قاب مرحله بعدی ساخت دستگاه فیلتر پرس است. سپس  سوراخ کاری و نصب دستگیره روی صفحات و قاب ها انجام می شود. سنگ کاری قطعات ریخته گری و کنترل کیفی قطعات از نظر کیفیت ریخته گری صورت می پذیرد. مرحله بعدی نوبت مونتاژ بازوها، قسمت های ابتدایی و انتهایی دستگاه فیلترپرس می رسد. به ترتیب ساخت بخش یونیت هیدرولیک، نصب یونیت هیدرولیک روی شاسی، مونتاژ صفحات روی شاسی، روشن کردن سیستم هیدرولیک، تست قسمت های مختلف، دمونتاژ صفحات و یونیت هیدرولیک و در نهایت مونتاژ مجدد و تست نهایی مراحل نهایی ساخت فیلتر می باشند.
 
 

ظرفیت فیلتر پرس

هنگام محاسبه ظرفیت انواع فیلتر پرس مختلف، ابتدا باید به مواد فیلتر شده اصلی توجه شود. به طور کلی ظرفیت فیلتر پرس به محلول و همچنین ذرات جامد بستگی دارد. حجم مواد از دست رفته در تصفیه آب و فاضلاب را می توان به راحتی محاسبه کرد، زیرا در این مورد از ورق های بسیار کمی استفاده می شود. اما در فیلتر لجن بیولوژیکی، از آنجایی که تعداد زیادی صفحه فیلتر مورد نیاز است، محاسبه ظرفیت دشوارتر خواهد بود. در اینجا با استفاده از ضخامت و طول داخلی کیک فیلتر می توان ظرفیت فیلتر پرس را تعیین کرد. در صورت نیاز به محاسبه دقیق تری ظرفیت فیلتر پرس برای دریافت قیمت مورد نظر خود، لطفا با متخصص فیلتر پرس صفا تماس بگیرید. از مزایای این ابزار می توان به هزینه بسیار پایین برای نصب فیلتر پرس، عدم استفاده از مواد شیمیایی مضر برای محیط زیست و ظرفیت تصفیه بسیار بالا اشاره کرد. از معایب آن می توان به عملکرد ناپیوسته فیلتر پرس اشاره کرد. به طور کلی، فیلتر پرس یک ابزار عالی و کارآمد است. لازم به ذکر است که فیلتر پرس های کارکرده اغلب دارای مشکلات فنی و نشتی زیادی هستند، بنابراین کارشناسان فیلتر پرس سافار توصیه می کنند برای صرفه جویی در زمان و هزینه تعمیر، از خرید فیلتر پرس های دست دوم خودداری کنید.

صافی سازان صفا مفتخر به تولید و ارسال فیلتر پرس های باکیفیت به تمام نقاط ایران از جمله شهرهای بزرگ صنعتی مانند تهران، اصفهان، شیراز، تبریز و … می باشد.

تنظیم ظرفیت فیلتر پرس

صافی سازان صفا به منظور بهبود نیاز و رشد عملکرد دستگاه فیلتر پرس، طبق برنامه‌های از پیش تعیین‌شده، راهکاری برای افزایش ظرفیت فیلتر پرس ارائه می نماید. طراحی و ساخت دستگاه فیلتر پرس بصورت سفارشی سازی شده، توسط صافی سازان صفا انجام پذیر می باشد. در کمترین زمان ممکن فیلتر پرس مناسب کار مورد نظر را، مشخص و جهت ارائه می نماییم.

اکثر دستگاه های فیلتر پرس قابلیت توسعه ندارد. فیلتر پرس ها ذاتاً برای توسعه طراحی نشده اند. در هنگام سفارش دستگاه می توانید احتمال اضافه شدن پلیت را برای در نظر گرفته شدن در طراحی و ساخت دستگاه فیلتر پرس مئ نظرتان اعمال شود.

اضافه شدن تعدادی پلیت را در آینده به همکاران ما اطلاع دهید تا با توجه به امکان افزودن پلاک، ابعاد دستگاه در نظر گرفته و تولید شود. علاوه بر این، اکنون می توانید با خرید تمام ورق های فیلتر پرس و پارچه های مورد نیاز خود، در هزینه خود صرفه جویی کنید. برای کاهش ظرفیت فیلترپرس، از منظر امنیتی درست نیست، صفحات حذف شوند. یک صفحه نمایش پشتیبان برای این فرآیند می تواند اضافه شود.

%فیلتر پرس%

خرید فیلتر پرس و قطعات جانبی فیلتر پرس

استفاده از لوازم و قطعات اصلی و باکیفیت در دستگاه فیلتر پرس (فیلتر فشاری) علاوه بر بهبود کیفیت و کارایی دستگاه، به دلیل کاهش خرابی ها و نیاز به تعویض قطعات، هزینه های نگهداری و تعمیرات را کاهش می دهد. همچنین استفاده از لوازم و قطعات با کیفیت و اورجینال باعث افزایش عمر مفید فیلتر پرس و کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری می شود. بنابراین انتخاب و استفاده از لوازم و قطعات با کیفیت و قابل اعتماد بسیار مهم است.
به طور کلی توجه داشته باشید که لوازم و قطعات اصلی و باکیفیت دستگاه فیلتر پرس به عنوان بخشی از تجهیزات صنعتی بسیار حائز اهمیت است. بهتر است همیشه از تولیدکنندگان معتبر و با تجربه خرید کنید و مراقبت و نگهداری مناسب را انجام دهید. از دستگاه و قطعات آن را رعایت کنید.
هنگام انتخاب لوازم جانبی فیلتر پرس، بهتر است از یک تولید کننده معتبر و قابل اطمینان خرید کنید. در صورت نیاز با کارشناسان فنی آن ها مشاوره نمایید؛ تا انتخاب مناسبی برای نیاز خود داشته باشید.

حیطه کاری شرکت صافی سازان صفا تولیدکننده، طراحی و ساخت دستگاه فیلتر پرس با ظرفیت متفاوت و متناسب با انواع مشاغل می باشد. همچنین صافی سازان صفا در زمینه تولید، تامین و توزیع قطعات و لوازم جانبی فیلتر پرس نیز فعال بوده و آماده ارسال قطعات مورد نیاز به سراسر ایران و صادرات به سایر کشورها می باشد.