Search
Close this search box.

قیمت و خرید فیلتر پرس

بدلیل نیاز جداسازی آب از لجن در صنایع مختلف، خرید فیلتر پرس اهمیت پیدا می کند. در ادامه این مقاله علاوه بر بررسی انواع فیلتر پرس (فیلترهای فشاری) به راهنمای خرید فیلترپرس خواهیم پرداخت.

Filter Press Manufactured By Safi Sazan Safa Company

راهنمای خرید فیلتر پرس

دستگاه فیلتر پرس در حوزه صنعت برای تصفیه جامدات و مایعات از مواد نامناسب کاربرد دارد. مزیت فیلترهای فشاری سرعت بالا برای تصفیه انواع مواد می باشد. خرید فیلتر پرس چالش تسهیل روند تصفیه جامدات و مایعات مختلف را برطرف می نماید.

فیلتر پرس دستگاهی است که فرآیندهای تصفیه را در حجم زیاد انجام می دهد و ذرات جامد و مایع را از یکدیگر جدا می کند. به طور کلی، فیلتر فشار ساخته شده از صفحه ای که بین یک صفحه ثابت و یک صفحه متحرک متصل به جک هیدرولیک قرار می گیرد، فیلتر پرس نامیده می شود. فیلتر پرس یا فیلتر فشار برای جداسازی ذرات جامد از لجن حاوی آب اضافی استفاده می شود. کاربر گرامی یکی از محصولاتی که پیشنهاد می کنیم فیلتر روغن و فیلتر پرس می باشد. زیرا از این محصول می توان برای جداسازی ذرات روغن های مختلف مانند کنجد، تخمه آفتابگردان، کتان و … استفاده کرد.

لازمه خرید فیلترپرس مناسب حیطه کاری، آگاهی درست می باشد. در ادامه متن قصد داریم با ارائه اطلاعات بیشتر از فیلتر پرس علاقمندان را با این دستگاه آشنا نماییم.

نکات قابل توجه برای خرید فیلترپرس

1- پیش از خرید فیلتر پرس به ظرفیت کلی دستگاه توجه نمایید. چون فیلترپرس در صنایع و کاربردهای مختلف استفاده می شود؛ بس کاملا طبیعی به نظر می رسد که تولید کننده دستگاه فیلتر پرس در ظرفیت های مختلف طراحی نماید. بنابراین مهم است هنگام سفارش دستگاه فیلتر پرس به تخمین ظرفیت تصفیه مورد نیاز اقدام شود.

2- فیلتر پرس به عنوان دستگاهی که مدوام استفاده می شود؛ بایستی از شرکت های با تجربه و با سابقه خریداری شود. شرکت صافی سازان زنجان سال هاست در حیطه فیلتر پرس فعال است. سفارش انواع مختلف دستگاه فیلتر پرس و لوازم جانبی از شرکت صافی سازان صفا، می توانید خرید مطمئن فیلتر پرس را تجربه نمایید.

قیمت دستگاه فیلتر پرس با توجه به کاربرد و ظرفیت آن‌ها تفاوت دارد. دستگاه های فیلتر پرس توان بسیار بالایی دارند. فیلتر پرس می تواند در محیط‌های گوناگونی  کاربرد داشته باشد. در صورت نیاز به خرید فیلتر پرس یا هر گونه مشاوره در این زمینه، کافی است با کارشناسان صافی سازان صفا تماس حاصل نمایید؛ تا کلیه اطلاعات مورد نیاز در اختیارتان قرار گیرد.

Picture of lab Filter Press 40 Machine Manufactured by Safi Sazan Safa Company

فیلتر پرس چیست؟

وظیفه خاص دستگاه فیلترپرس استخراج ناخالصی‌های ناخواسته از داخل مواد جامد و مایع است. در نهایت ناخالصی های درون جامدات یا مایعات، با فشاری که دستگاه فیلتر پرس وارد می کند؛ به شکل کیک لجن جدا می شوند. کاربرد دستگاه فیلترپرس از قرن 18 میلادی، عمدتا در تولید محصولات شیمیایی و دارویی متداول گردید. به مرور زمان فیلتر پرس در صنایع مختلف کاربرد پیدا کرد.

بخش‌های مختلف فیلتر پرس

دستگاه فیلتر پرس در ظرفیت های مختلف طراحی و تولید می شوند. مکانیزم اصلی فیلتر پرس به منظور تصفیه مواد مختلف، از اجزا مختلفی همچون سیستم هیدرولیک و سینی دستگاه تشکیل شده است. وظیفه اصلی پرس کردن مواد اولیه بر عهده سیستم هیدرولیک می باشد. پارچه فیلتر پرس برای تجزیه مواد مختلف از هم به کار می رود. پارچه فیلترپرس بایستی از مقاومت بالایی برخوردار باشد؛ تا خراب نشود. تمام اجزای مختلف توسط شاسی فیلتر پرس کنار هم قرار دارند. شاسی با استنلس استیل (استیل ضد رنگ) مقاوم در برابر ضربه، مناسب کارکرد مداوم تولید می شود.

نحوه نگهداری فیلتر پرس

اگر می خواهید دستگاه فیلتر پرس خراب نشود؛ باید نحوه نگهداری فیلترپرس توجه نمایید. فیلترپرس، یک دستگاه تصفیه است. بنابراین عدم شستشویی مناسب این دستگاه، باعث خرابی اجزای داخلی آن خواهد شد.

پس از انجام هر بار فرایند تصفیه، پارچه تصفیه بایستی تمیز شود. هر چه پارچه فیلتر پرس با کیفیت تر باشد؛ میزان آلودگی منتقل شده به آن کمتر می شود. با افزایش میزان آلودگی پارچه تصفیه، بهتر است از پارچه جدید استفاده شود. پارچه فیلترپرس از جنس‌های مختلف پلی استر و یا پلی پروپیلن و پارچه‌های نایلونی می باشند. تعویض بخش های فرسوده و توجه به محل قرار گیری دستگاه فیلترپرس از لحاظ تهویه هوا؛ موجب کاهش اختلال در کارکرد دستگاه می شود.

قیمت دستگاه فیلتر روغن و فیلتر پرس

فیلتر پرس ها در ظرفیت های مختلفی تولید و به فروش می رسند. این تجهیزات عموماً در کارگاه ها و کارخانه های نفت استفاده می شوند. همانطور که در بالا ذکر شد، وظیفه این ماشین ها حذف ذرات معلق از روغن و صاف و شفاف کردن آن در خط تولید است. این فیلتر روغن پرس مصرف انرژی پایینی دارد و برای استفاده در مغازه ها و کارگاه ها مناسب است. به دلیل مصرف انرژی هزینه های زیادی برای کاربران ایجاد نخواهد کرد. دستگاه بی صدا است و کار با آن آسان است. فیلترهای قابل تمیز و تعویض نیز کیفیت و بهداشت عالی روغن خروجی را نشان می دهد.

قیمت فیلتر پرس بسته به ظرفیت و کیفیت اجزای مورد استفاده در ساخت متفاوت است. گروه صنعتی باباد گستران میلاد قیمت تجهیزات فیلتر پرس را بدون تفاوت با قیمت تولید به کاربران سراسر کشور ارائه می دهد. واحدهای پرس فیلتر روغن نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و خرید یونیت فیلتر روغن با کارشناسان ما با شماره تلفن درج شده تماس حاصل فرمایید.

قیمت و خرید دستگاه فیلتر پرس -صافی سازان صفا