مزایا و معایب دستگاه فیلتر پرس |Filter Press

مزایا و معایب دستگاه فیلتر پرس چیست؟ چقدر دستگاه فیلترپرس را می شناسید؟ به کاربردن فیلتر پرس چه فایده ای دارد؟ برای آگاهی بیشتر در مورد مزایا و معایب دستگاه فیلترپرس و معرفی این دستگاه پرکاربرد ما همراه باشید…

Filter Press Manufactured By Safi Sazan Safa Company
Picture of Filter Press 130 Machine manufactured by Safi Sazan Safi Co.
Picture of Filter Press 130 Machine, manufactured by Safi Sazan Safi Co.

بررسی مزایا و معایب دستگاه فیلتر پرس

دستگاه فیلتر پرس یا فیلتر فشاری مهم است. چون در تصفیه پساب‌ها و جداسازی آب از دوغاب‌ها در معادن و صنایع گوناگون، کاربرد دارد. فیلترپرس تکنولوژی‌ پرکاربرد در صنایع و فرایندهای تولید می باشد. این فناوری برای آبگیری لجن، اصول و مبانی ساده ای را جهت جداسازی جامدات از مایعات به کار می برد. به بیان دیگر فیلتر پرس با فشار مکانیکی، سیال را از جامدات جدا می سازد.

قرار شد در این مقاله، مزایا و معایب دستگاه فیلتر پرس بیشتر مورد بررسی قرار گیرد. اینکه مزیت استفاده فیلتر پرس به نسبت سایر تکنولوژی‌های جداسازی چیست؟ به کاربرد دستگاه فیلتر پرس با چه چالش هایی همراه است؟

هزینه تصفیه و دفع لجن تقریباً از استهلاک تجهیزات تصفیه لجن، مصرف برق، هزینه نیروی کار و هزینه حمل و نقل تشکیل شده است که در این میان مصرف برق در عملیات تجهیزات تصفیه لجن نسبتاً زیاد است. اگر بتوان مصرف برق تجهیزات تصفیه لجن را کاهش داد، در هزینه های دفع لجن شرکت های تصفیه لجن به طور موثر صرفه جویی می شود. از این رو خرید فیلتر پرس بهترین پیشنهاد است.

چرخه تصفیه لجن فیلتر پرس لجن فقط 15-30 دقیقه طول می کشد که در مقایسه با 1-1.5 ساعت تجهیزات تصفیه لجن در همان صنعت بسیار کوتاه تر است. چرخه عملکرد کوتاه به طور طبیعی مصرف انرژی را کاهش می دهد به عنوان مثال یک فیلتر پرس لجن با همان قدرت می تواند همان مقدار لجن را در 15 دقیقه پردازش کند، در حالی که سایر فیلتر پرس های لجن 60 دقیقه نیاز دارند، بنابراین فیلتر پرس باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.
طراحی ساختاری کلی فیلتر پرس لجن بسیار معقول است، سایش بین موتور اصلی و هر جزء کوچک است. همکاری بسیار ضمنی است، در نتیجه باعث کاهش کار بی اثر و به حداکثر رساندن مصرف انرژی برای کار موثر و در نتیجه کاهش فشار لجن می شود.

فیلتر پرس می تواند ساختار مولکولی لجن را از بین ببرد و آب مقید را به آب آزاد تبدیل کند. سپس فیلتر پرس به راحتی می توان کیک گلی با رطوبت کم بدست آورد. یکی از دلایلی که فیلترها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند.

مزایای استفاده از فیلتر پرس

از مزایای دستگاه فیلترپرس می توان به کارآمدی بالا، کاهش آلاینده های زیست محیطی و تصفیه انواع مواد سمی و مضر صنعتی، صرفه‌جویی در منابع و انرژی، مقاومت در برابر فشار و درجه حرارت اشاره نمود.

 

فیلتر پرس نسبت به سایر شیوه های جداسازی از چه مزیت هایی برخوردار است؟

– کارایی و کارآمدی بیشتر

– هزینه‌های عملیاتی کمتر

– کاهش هزینه‌های عملیاتی مربوط به جداسازی و خرد کردن جامدات، اقتصادی‌تر

– حجم ناخالصی خروجی کمتر و صرفه‌جویی در فرآیند انتقال و ذخیره سازی (بازدهی بالا)

– امکان تصفیه موثرتر و باکیفیت‌تر سیالات و مواد جامد

– عملکرد خودکار که به تمام اتوماتیک یا نیمه و یا دستی بودن فیلترپرس بستگی دارد. عملکرد خودکار فیلتر پرس، زمان بیشتری را برای عملیات دیگر در دسترس قرار می‌دهد.

– ماهی یکبار نیاز به سرویس و تمیز کردن در صورت استفاده اصولی ( البته در هر بار فیلترینگ، حدودا یک ربع زمان سرویس‌دهی، جهت باز و بستن دستگاه لازم می باشد.)

 

فواید استفاده دستگاه فیلترپرس چیست؟

– آبگیری لجن هایی که آبگیری آن ها سخت می باشد.

– امکان افزایش ظرفیت دستگاه

– تولید کیک با درصد جامد بالا

– جذب بسیار بالای جامدات

– تعمیر راحت و امکان عوض کردن لوازم جانبی

– مصرف پایین هوای فشرده

– عدم نیاز به پمپ های وکیوم

– مصرف خیلی کم هوای فشرده

– صرفه جویی در مصرف آب و نیروی انسانی

– افزایش بهره وری تولید

– راندمان بسیار بالا در حذف ذرات معلق

– افزایش ایمنی و سهولت انجام تصفیه پساب

– کنترل و کاهش آلودگی

– عدم استفاده از مواد شیمیایی منعقد کننده

%فیلتر پرس%

معیاب فیلتر پرس

– حمل هزینه بر و زمان بر دستگاه

– نیازمندی به یک سیستم هیدرولیک

– عدم راحتی جدایی کیک از صفحه

– امکان زیاد بودن صدای ناشی از پمپ تغذیه

– عدم به کارگیری در یک فرآیند کار مداوم

– کنترل محصول نهایی به راحتی امکان پذیر نمی شود.

تولید کننده فیلتر پرس

خرید انواع دستگاه فیلتر پرس و لوازم جانبی از شرکت صافی سازان صفا

فیلتر پرس لجن کم مصرف توسط صافی سازان صفا آزمایش شده است و می تواند مصرف برق را تا حدود درصد کاهش دهد. برای پروژه های دفع لجن در مقیاس بزرگ، فیلتر پرس مزایای اقتصادی بسیار قابل توجه است. در حال حاضر، دستگاه های فیلتر پرس صافی سازان صفا ده ها هزار ساعت تجربه کاربری در پروژه های متعدد تصفیه لجن را تکمیل کرده است و عملکرد تصفیه لجن و عملکرد صرفه جویی در انرژی آن به طور کامل تایید شده است.

در این مقاله به صورت مفید مزایا و معایب دستگاه فیلتر پرس را بررسی نمودیم. تلاش ما در این است که دیدی کاملا آگاهانه نسبت فیلتر پرس در اختیار علاقمندان قرار دهیم. عرضه همه مدل دستگاه فیلتر پرس مناسب انواع صنایع و کاربردهای مختلف، به همراه تمام لوازم جانبی فیلتر پرس توسط شرکت صافی سازان صفا انجام می پذیرد.

بنابراین درصورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی خرید فیلتر پرس با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.