زنجان - شهرک صنعتی نوآوران

Picture of lab filter press 20

استفاده فیلتر پرس چرا و چگونه؟

فیلتر پرس را می توان در صنایع مختلف برای جداسازی موثر مایعات و جامدات استفاده کرد. اما فیلتر پرس چگونه کار می کند و مزایا و معایب استفاده از آن چیست؟ نحوه استفاده فیلتر پرس ، اینکه فیلتر پرس چگونه استفاده می شود؟ در این پست وبلاگ، نگاهی عمیق‌تر به فیلتر پرس می‌اندازیم و اینکه آیا انتخاب مناسبی برای پروژه آب‌گیری شما است یا خیر.

فیلتر پرس را می توان در صنایع مختلف برای جداسازی موثر مایعات و جامدات استفاده کرد. اما فیلتر پرس چگونه کار می کند و مزایا و معایب استفاده از آن چیست؟ نحوه استفاده فیلتر پرس ، اینکه فیلتر پرس چگونه استفاده می شود؟ در این پست وبلاگ، نگاهی عمیق‌تر به فیلتر پرس می‌اندازیم و اینکه آیا انتخاب مناسبی برای پروژه آب‌گیری شما است یا خیر.

 

استفاده فیلتر پرس

 

نحوه استفاده فیلتر پرس | فیلتر پرس چگونه استفاده می شود؟

فیلتر پرس جزوه تجهیزاتی است که برای جداسازی مایع و جامد استفاده می شود. به طور خاص، فیلتر پرس مایعات و جامدات را با استفاده از فیلتراسیون فشاری جدا می‌کند، که در آن دوغاب به داخل فیلترپرس پمپ می‌شود و تحت فشار آب‌گیری می‌شود. این به فیلتر پرس اجازه می دهد تا ماده غیر مایعی به نام “کیک” تولید کند. این کیک باعث می شود تا حمل و نقل و دفع مواد مقرون به صرفه تر و کارآمدتر باشد.

 

فیلتر پرس چگونه کار می کند؟

استفاده فیلتر پرس جهت نگهداری حجم خاصی از مواد و جداسازی مایعات و جامدات از طریق فیلتراسیون تحت فشار طراحی است. دوغاب به فیلتر پرس فشار داده می شود و برای آبگیری تحت فشار زیاد قرار می گیرد. با افزایش فشار، مواد جامد در داخل محفظه ها شروع به ساختن می کنند. هنگامی که محفظه ها کاملاً پر شدند، یک کیک تشکیل می شود و فرآیند کامل می شود. این نوع فرآوری عموماً در لجن مورد استفاده قرار می گیرد که در آن مواد جامد به عنوان زباله های خطرناک با سوزاندن در دمای بالا یا دفن زباله ایمن دفع می شوند و بیشترین کاهش حجم مورد نظر است. فیلتر پرس را می توان در مصارف مختلف در زمینه های صنعتی و شهری استفاده کرد.

برای استفاده فیلتر پرس مهم است ظرفیت آن با کار مورد نظر متناسب باشد. تعیین ظرفیت فیلترپرس، برای محاسبه داده های ظرفیت آن حیاتی است. حجم دستگاه فیلترپرس = جای برجسته در محفظه = حجم محفظه فیلتر * تعداد محفظه فیلتر.

 

استفاده فیلتر پرس ها در صنایع مختلفی مانند:
– معدن
– کارخانه های فولاد
– فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی
– تولید مواد شیمیایی
– تولید برق
– گیاهان شهری
– تولید سیمان و آسفالت

دستگاه فیلتر پرس روغن یک دستگاه پرکاربرد در فرآیندهای تولید روغن به ویژه در تولید روغن های خوراکی است. این به منظور حذف ناخالصی ها و ذرات جامد از نفت خام برای تولید یک روغن با کیفیت بالا طراحی شده است.

فیلتر پرس STP ما برای کنترل فاضلاب صنایع کنترل بوی فاضلاب، شفاف سازی هوادهی کاهش BOD و حذف نیتروژن استفاده می شود.

در صافی سازان ما با استفاده از متخصصان بسیار مجرب، آبگیری و قابلیت‌های تصفیه‌پذیری را با انتخاب راه‌حل درست، طبق نیاز کار و خواسته مشتری بهینه سازی و سفارشی سازی می نماییم.

مراحل فیلتر پرس چیست؟

چرخه فیلتراسیون را می توان به مراحل زیر تقسیم کرد: پر کردن، آبگیری (جداسازی جامد از مایع)، شستشوی کیک و دمیدن هوا، غشاء (در صورت وجود) و در نهایت تخلیه.

نحوه کار فیلتر پرس

مزایای استفاده فیلتر پرس

فیلتر پرس مزایای زیادی دارد که سایر روش های آبگیری نمی توانند ارائه دهند. این شامل:
– قطعات کمتر برای نگهداری آسان
– مقدار زیادی از مواد جامد را جذب می کند
– در برخی مناطق، این تنها وسیله ای است که قادر به تولید کیکی است که به اندازه کافی خشک باشد تا شرایط دفن زباله را برآورده کند.
– ظرفیت پردازش بزرگ
– عمر طولانی
– مصرف انرژی کم
– معایب فیلتر پرس
– مقدار زیادی از مواد شیمیایی حالت دهنده استفاده می شود
– سطوح نویز بالا

برای مقایسه فیلتر پرس و سانتریفیوژ به طور خلاصه، فیلتر پرس انرژی کمتری مصرف می کند و نگهداری آن آسان است. فیلتر پرس نیاز به جای بیشتری در محل دارد. سانتریفیوژ برای پردازش حجم زیادی از لجن بهترین استفاده است. اما قدرت و هزینه های نگهداری بالایی دارد.

آیا فیلتر پرس برای پروژه آبگیری لجن من مناسب است؟

فیلتر پرس آبگیری لجن (دوغاب/گل) ابزاری عالی برای جداسازی جامد از مایع است. این نه تنها می تواند آب را بازیافت کند، بلکه می تواند ضایعات خشک را نیز جدا کند، بنابراین به طور گسترده برای صنایع مختلف استفاده می شود. ارزش مواد برگشتی به کارخانه تا حدی هزینه خدمات آبگیری لجن را جبران می نماید.

در سایت صافی سازان صفا در مطالب مختلف، تلاش می کنیم اطلاعات مفیدی در اختیار کاربران قرار دهیم. از این رو مطالعه نوشته بخش بلاگ را جهت شناخت بیشتر کاربرد و استفاده فیلتر پرس توصیه می نماییم. مقاله قبلی به بررسی شستشو فیلتر پرس و نحوه تمیز کردن فیلتر پرس و تفاوت این ها پرداخته شد. که مطالعه آن برای مخاطبان می تواند جالب باشد.

اشتراک گذاری:

LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *