زنجان - شهرک صنعتی نوآوران

فیلترپرس را بشناسید...

فیلترپرس filterpress را بیشتر بشناسید…!

به احتمال زیاد علت اینکه می خواهید فیلترپرس (filterpress) را بیشتر بشناسید، این است که حرفه و کار شما به دستگاه فیلتر پرس نیاز دارد. ما می خواهیم در این مقاله، علاقمندان را با اصول اولیه عملکرد فیلتر پرس آشنا کنیم.

به احتمال زیاد علت اینکه می خواهید فیلترپرس (filterpress) را بیشتر بشناسید، این است که حرفه و کار شما به دستگاه فیلتر پرس نیاز دارد. ما می خواهیم در این مقاله، علاقمندان را با اصول اولیه عملکرد فیلتر پرس آشنا کنیم.

اجزاء فیلترپرس

اجزاء دستگاه فیلتر پرس

فیلتر پرس دستگاهی متشکل از چندین صفحه است که روی هم چیده شده و با پوشش پارچه ای فیلتر مخصوصی پوشیده شده است. فاضلاب از آن عبور می کند و فشرده شدن صفحه فیلتر پرس توسط جک هیدرولیک باعث جدا شدن ماده جامد موجود در آن می شود. بسته به عملکرد آن، دستگاه قادر به تولید لایه های کیک مانند از مواد جامد در فاضلاب است. به این ترتیب دوغاب صنعتی در نهایت تخلیه می شود. بسته به نوع صفحه و نحوه فشرده سازی مواد، دو نوع دستگاه فیلتر پرس وجود دارد: نوع محفظه ای (حجم ثابت) و نوع غشایی (حجم متغیر). یک واحد فیلتر پرس از اجزای مختلفی تشکیل شده است. این شامل:

– شاسی فیلتر پرس

– جک هیدرولیک با فیلتر پرس.

– پمپ فاضلاب را به فیلتر پرس منتقل می کند.

– جریان

– سیستم درایو هیدرولیک برای صفحه فیلتر پرس.

– صفحات را بر اساس فیلتر کنید

– قاب فیلتر پرس

عملکرد دستگاه فیلترپرس اتوماتیک

آموزش اصول اولیه دستگاه فیلترپرس

در طول کار خود اغلب متوجه شدیم که کاربرانی که برای اولین بار از دستگاه فیلترپرس استفاده می کنند، درک کاملاً متفاوتی از اصل کار آن دارند! مطمئناً مانند دستگاه آبمیوه گیری که در آن آب پرتقال را فشار می دهند، عمل نمی کند…

 

صفحات و محفظه های فیلتر پرس

جزء اصلی فیلتر پرس صفحات فیلتر هستند. این صفحات دارای پارچه های فیلتری هستند که در اطراف خود وصل شده اند. که در فضای کوچک بین صفحات، به اصطلاح “محفظه” (معمولاً 20-40 میلی متر)، جایی که کیک فیلتر ساخته می شود، قرار دارند.
سیستم تعلیق از طریق سوراخ هایی در صفحات فیلتر وارد فضای بین صفحات می شود. که بسته به کاربرد می تواند در موقعیت های مختلفی در صفحه باشد.

 

– بستن صفحات فیلتر

اولین مرحله از چرخه فیلتراسیون این است که تمام صفحات فیلتر در یک جهت به هم فشرده شوند. صفحات فیلتر باید با فشار هیدرولیک بالا، از طریق یک سیلندر هیدرولیک، به منظور جلوگیری از نشتی بین صفحات در طول فرآیند فیلتراسیون، فشار داده شوند. به طور کلی سیلندر هیدرولیک باید بتواند بسته کامل صفحه فیلتر را تا 360 بار (بسته به فشار طراحی) ببندد.


– تغذیه و فیلتراسیون

مرحله بعدی این است که سوسپانسیون از طریق لوله های ورودی به فضای بین صفحات فیلتر که در آن جداسازی جامد-مایع انجام می شود، وارد شود. پارچه فیلتر ذرات جامد را نگه می دارد و اجازه می دهد آب شفاف از منافذ عبور کند.
آب شفاف روی صفحات فیلتر، با سطح نوک به کانال های سوراخ شده شستشو وارد شده و از فیلتر پرس خارج می شود. یعنی کیک فیلتر بین پارچه های فیلتری که در اطراف صفحات فیلتر وصل شده اند، نه بین پارچه فیلتر و صفحه فیلتر، با سطح نوک ساخته می شود.
به دلیل تجمع مداوم مواد جامد در سطح پارچه فیلتر، مقاومتی ایجاد می شود. که انتشار مولکول های آب بین ذرات را محدود می کند. بنابراین پمپ های تغذیه با حداکثر دبی در ابتدای سیکل و حداقل دبی در پایان تغذیه می شوند.
در یک فرآیند فیلتراسیون استاندارد، پمپ تغذیه دوغاب در حداکثر فشار تنظیم شده (معمولاً 15 بار) و در حداقل دبی متوقف می شود. هر دو پارامتر معمولاً به صورت الکترونیکی از طریق نشانگر فشار و فلومتر اندازه گیری می شوند.

 

– تکنیک های تغذیه

روش های مختلفی برای تغذیه فیلتر پرس وجود دارد و برای یافتن کارآمدترین راه متناسب فرآیند کار، نیاز به آزمایش می باشد. به عنوان مثال، برخی از اپراتورها در ابتدای چرخه (مرحله پر کردن) با یک پمپ گریز از مرکز کار می کنند. جایی که با جریان بالا تغذیه می کنند و در پایان سیکل، زمانی که نیاز به فشار بالا دارند به پمپ پیستونی تغییر مکان می دهند. تغذیه مناسب فیلتر پرس برای عملکرد فیلتراسیون بسیار مهم است.


– باز کردن صفحات فیلتر

هنگامی که کیک فیلتر ساخته شد و به حداکثر فشار تغذیه پمپ رسید، واحد هیدرولیک سیلندر را آزاد می کند. صفحات فیلتر برای تخلیه کیک باز می شوند. بسته به محیطی که باید فیلتر شود، کیک فیلتر کم و بیش روی پارچه فیلتر می چسبد. حالت ایده آل این است که کیک فیلتر به دلیل جاذبه زمین به خودی خود آزاد شود در حالی که صفحات از یکدیگر جدا می شوند (که می تواند به صورت خودکار یا دستی انجام شود).


– شستشوی پارچه های فیلتر

در صورتی که پارچه فیلتر پس از چند چرخه خیلی کثیف باشد (منافذ مسدود شده توسط ذرات کوچک) پارچه فیلتر باید شستشو شود. عوامل موثر در کثیفی پارچه عباتنداز: الف) زمان چرخه طولانی  ب) کیک فیلتر چسبنده تر (معمولاً به این معنی است که خیلی مرطوب است) ج) فشار خیلی سریع افزایش می یابد. ترجیحاً یک واحد شستشوی خودکار فشار بالا، به منظور بازنشانی به عملکرد فیلتراسیون عادی استفاده می شود.


– چرخه بعدی

پس از آزاد شدن همه کیک ها، فیلترپرس باید بتواند دوباره تمام صفحات فیلتر خود را از طریق سیلندر هیدرولیک ببندد و چرخه بعدی را شروع کند.

تولید کننده دستگاه فیلتر پرس

استعلام قیمت انواع فیلتر پرس و لوازم جانبی فیلتر پرس

در مطالب قبل اینکه چه عواملی در قیمت فیلتر پرس تاثیر دارد و حتی قیمت فیلتر پرس دست دوم دیوار مورد بررسی قرار گرفتند. که مطالعه این مقالات می تواند برایتان جالب باشد. اما برای استعلام قیمت روز انواع دستگاه فیلتر پرس و لوازم جانبی آن، کارشناسان صافی سازن صفا در خدمت مشتریان و مخاطبان عزیز هستند.

شرکت صافی سازان صفا زنجان پیشرو در طراحی و تولید انواع فیلتر پرس، محصولات با کیفیت خود را جهت به کارگیری در انواع مشاغل ارائه می نماید. در کاربردهای متنوع صنعتی فیلترپرس عبارتنداز:
– کاربرد دستگاه فیلتر پرس در صنایع معدن و متالوژی
– کاربرد دستگاه فیلتر پرس در غذایی و دارویی
– کاربرد دستگاه فیلتر پرس در آرایشی و بهداشتی
– کاربرد دستگاه فیلتر پرس در صنایع لبنی
– کاربرد دستگاه فیلتر پرس در نساجی
– کاربرد دستگاه فیلتر پرس در صنایع شیمیایی
– کاربرد دستگاه فیلتر پرس در کاشی و سرامیک
– کاربرد دستگاه فیلتر پرس در آب و فاضلاب
– و…

چگونگی نحوه کار فیلتر پرس

برای توضیح اصل عملکرد فیلترپرس می توان مراحل زیر را شرح داد:

1. فیلترپرس دارای صفحات زیادی می باشد، پساب از طریق جک هیدرولیک وارد بین صفحات می شود و کاملا تحت فشار قرار می گیرد، قابل ذکر است که پساب پس از ته نشین شدن مواد در مخزن تصفیه و مخلوط شدن در هموژنایزر گل تولید می شود. مخزن وارد صفحه فیلتر پرس می شود.

2. فاضلاب مورد نیاز حاوی ذرات جامد تحت فشار جک هیدرولیک اعمال شده توسط دستگاه هیدرولیک وارد صفحه می شود و سپس ذرات جامد در پشت صفحه ثابت مانده و کیک فیلتر را تشکیل می دهند.

علاوه بر این، ذرات آب از منافذ غشای پارچه فیلتر پرس عبور می کند و اینجاست که به اهمیت مواد پارچه فیلتر پرس پی می بریم، زیرا هر چه پارچه فیلتر پرس کیفیت بالاتری داشته باشد، مقاومت آن نیز بیشتر می شود. . تحت تأثیر کشش و فشار، به نظر می رسد که مقدار آب استخراج شده از کیک بیشتر خواهد بود. شایان ذکر است جنس پارچه علاوه بر کیفیت مورد نیاز، باید با نوع پساب هم تناسب داشته باشد.

3. ضخامت کیک به دست آمده فضای بین دو صفحه را پر می کند و سپس با باز شدن جک، کیک از بین صفحات خارج می شود.

4. سیستم لرزه فیلتر پرس نیز به حذف کیک فیلتر بین صفحات کمک می کند و آب حذف شده به چرخه تصفیه باز می گردد.

4. در مرحله آخر با ورود مجدد پساب به فیلتر پرس، فیلتر پرس مجددا بسته شده و چرخه تکرار می شود.

طراحی و ساخت فیلترپرس چگونه است؟

برای طراحی و ساخت فیلتر پرس باید اصول طراحی فیلتر پرس را درک کرده و با آگاهی از مشخصات فنی و ظرفیت فیلتر پرس مورد نیاز نسبت به طراحی و ساخت تجهیزات اقدام کنیم که البته این امر نیازمند سالها تجربه و دانش است. کاملاً با موضوع مطابقت دارد.

در واقع می توان گفت که صفحات فولادی در ساخت فیلتر پرس ها و سیستم های تصفیه فاضلاب کاربرد فراوانی دارند. صفحات فولادی در اندازه ها، ضخامت ها و مواد مختلف مونتاژ می شوند تا سازه های فولادی فشرده را تشکیل دهند.

ساختار فیلتر پرس در واقع به این صورت طراحی شده است:

صفحات پلی تترا فلوئورواتیلن به راحتی توسط جک هیدرولیک فشرده شده و نیروی لازم وارد می شود. پس از اعمال فشار لازم از سمت جک، دریچه های بین صفحات باعث جاری شدن آب از دستگاه می شود. قابل ذکر است که کانال آب نیز از صفحات فولادی می باشد.

 

حال برای سازماندهی مراحل ساخت فیلتر پرس، آنها را به صورت زیر نام گذاری می کنیم.

– ابتدا قطعات ریخته گری و فولاد را طراحی و آماده می کنیم.
– سپس قطعات فولادی از جمله بازوهای فیلترپرس را برش می دهیم و آنها را ماشین می کنیم.
– کف تراشی قاب ها و صفحات فیلتر پرس
– سپس تخته و قاب را سوراخ کرده و دسته را نصب کنید.
– سنگ کاری قطعات ریخته گری و در عین حال کیفیت این قطعات را بررسی می کنیم یعنی آنها را تحت کنترل کیفی قرار می دهیم.
– مونتاژ اجزای اولیه و نهایی فیلتر پرس و بازوها.
– ساخت یونیت فیلتر پرس هیدرولیک.
– دستگاه هیدرولیک را روی شاسی فیلتر پرس نصب کنید.
– مونتاژ صفحات روی شاسی
– قطعات مختلف را تست کنید و سیستم های هیدرولیک را باز کنید.
– دمونتاژ هیدرولیک و صفحات
– صفحات را دوباره به شاسی فیلتر پرس مونتاژ کنید.
– تست نهایی فیلتر پرس

اشتراک گذاری:

LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *