Search
Close this search box.

فیلتر پرس صنعت خودرو

کاربرد دستگاه فیلتر پرس صنعت خودرو را هم در بر می گیرد. فیلتر پرس ها کاربردهای متنوعی در صنعت خودرو دارند. از مهمترین کاربردهای آن می توان به تصفیه فاضلاب صنعتی اشاره نمود. پساب صنعت خودروسازی دارای آلاینده هایی مانند روغن، گریس، رنگ و فلزات سنگین است. که می تواند به محیط زیست آسیب برساند. فیلتر پرس ها می توانند این آلاینده ها را با دقت بالایی از فاضلاب جدا کنند.

فیلتر پرس تصفیه فاضلاب

فیلتر پرس صنعت خودرو برای تصفیه پساب صنعتی

بطور خلاصه فیلتر پرس دستگاهی صنعتی متشکل از دو صفحه تخت پوشیده با لایه ای از پارچه فیلتر، جداساز جامدات از مایعات است. مایع تحت فشاراز صفحات عبور می کند و مواد جامد در پارچه فیلتر باقی می ماند.
یکی دیگر از کاربردهای فیلتر پرس در صنعت خودروسازی تولید فیلتر خودرو می باشد. که فیلترهای خودرو برای فیلتر هوا، روغن و مایع خنک کننده کارایی دارند. فیلتر پرس می تواند مواد اولیه فیلتر را با دقت بالا به شکل مورد نیاز تبدیل نماید. برای آشنایی بیشتر با کاربرد فیلتر پرس صنعت خودرو، ادامه این مقاله را بخوانید.

کاربردهای فیلتر پرس در صنعت خودروسازی

  1. تصفیه پساب، رنگ ها، روغن ها و مواد شیمیایی صنعتی
  2. تولید فیلتر خودرو
  3. تصفیه آب با فیلترپرس با فرآیند EPT

تصفیه آب با فیلتر پرس در صنعت خودرو اهمیت دارد. چون آب با کیفیت بالا در فرآیندهای تولید خودرو مهم می باشد. آب صنعتی در طیف گسترده ای از کاربردهای صنعت خودرو کاربرد دارد.

  • شستشوی قطعات
  • تولید رنگ
  • خنک کردن ماشین آلات

فرآیند تصفیه آب EPT (Electro-Pneumatic Transfer) ترکیب فیلترپرس و الکتروفورز است. که آب تحت فشار از صفحات فیلتر پرس عبور و یک میدان الکتریکی ذرات باردار موجود در آب را سمت الکترودهای مثبت و منفی انتقال می دهد. که این ذرات باردار را دستگاه فیلترپرس جدا می کند. حذف مواد آلاینده از جمله روغن، گریس، رنگ، فلزات سنگین، و مواد آلی میسر می گردد.

Using Filter Press