زنجان - شهرک صنعتی نوآوران

0

سبد خرید

کاربرد فیلتر پرس ممبران در تصفیه روغن

کاربرد فیلتر پرس ممبران در تصفیه روغن

فیلتر پرس ممبران به طور گسترده ای در فرآیند چربی زدایی و تصفیه روغن های خوراکی مانند حذف استئارین روغن پالم استفاده می شود. با بهبود استانداردهای زندگی مردم، کیفیت روغن خوراکی بیشتر شده است. روغن خوراکی بدون چربی برای سلامتی افراد مفیدتر است، زیرا اسیدهای چرب اشباع شده باعث چاقی و بیماری های عروقی می شود. پس چربی زدایی چیست؟ به زبان ساده، فرآیند تصفیه روغن برای حذف استئارین را چربی زدایی می‌گویند.

در حال حاضر، برای تصفیه روغن، پرکاربردترین تجهیزات چربی زدایی، فیلتر پرس ممبران اتوماتیک است. فیلتر پرس تولید شرکت صافی سازان صفا به طور ویژه برای کارخانه های تصفیه روغن طراحی شده است و عملکردهای مختلفی مانند: فشار ممبران، جریان تخلیه باز-بسته، شستشوی روغن، دمش هوا، طراحی ضد الکتریسیته ساکن و … را با هم ترکیب می‌کند. استفاده جامع  و کامل از این عملکردها راندمان تولید کارخانه تصفیه روغن را تا حد زیادی بالا می برد.

عملکرد دستگاه

 ابتدا، با توجه به نقاط ذوب متفاوت استئارین های مختلف (تری گلیسیریدهای اسید چرب)، روغن خام در مخزن تبلور در دمای پایین خنک می شود، به طوری که استئارین با نقطه ذوب بالا بلوری می‌شود. سپس روغن به داخل صفحات فیلتر پمپ می شود. در داخل دستگاه، روغن خوراکی شفاف از طریق پارچه فیلتر تخلیه می شود و استئارین نیمه جامد داخل دستگاه می‌ماند. پس از آن، صفحات فیلتر ممبران با هوای فشرده‌ی فشار بالا باد‌ می شوند. در همان زمان، کیک های فیلتر بیشتر آبگیری می شوند. به این ترتیب، تفکیک روغن به پایان می رسد. با توجه به ویسکوزیته بالای استئارین، لازم است از روغن داغ برای شستشوی صفحه فیلتر و پارچه فیلتر استفاده شود تا پارچه فیلتر دوباره قابل استفاده شود. این فرآیند استخراج خشک با استفاده از فیلتر پرس ممبران تولید شرکت صافی سازان صفا، نه تنها برای روغن پالم، بلکه برای روغن های دیگر مانند روغن کنجد، روغن ذرت، روغن کلزا و غیره مناسب است. این فناوری میزان بازیافت روغن مایع را افزایش می‌دهد، و مهم تر از همه، مزایای تجاری زیادی برای کارخانه های تصفیه روغن به همراه دارد.

تصویر دستگاه فیلتر پرس ممبران تولید شرکت صافی سازان صفا

تصویر دستگاه فیلتر پرس ممبران تولید شرکت صافی سازان صفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

شرکت صافی سازان صفا در سال ۱۳۸۲ در شهرک صنعتی نو آوران واقع در شهر زنجان، فعالیت خود را در زمینه تولید صفحات فيلتر پرس شروع کرده و به دو روش اکسترود در قالب صدفی و روش اکسترود در قالب فورج، صفحات فیلتر پرس را تولید نموده است. این شرکت توان تولید صفحات از سایز ۲۰۰ میلی متر الی ۲۰۰۰ میلی متر را دارد. اندازه های مذکور در مدلهای مدار باز و بسته ، ممبران و قاب و صفحه تولید و عرضه می شود.

شبکه های اجتماعی

نماد ها

نماد تست

© تمامی حقوق وبسایت متعلق به صافی سازان صفا میباشد