زنجان - شهرک صنعتی نوآوران

0

سبد خرید

کاربرد فیلتر پرس در فاضلاب شهری

کاربرد فیلتر پرس در فاضلاب شهری

فاضلاب شهری چیست؟  فاضلاب شهری از مجموع هرز آبهای شهری و مقداری ضایعات صنعتی که اجازه تخلیه در فاضلاب شهری را دارند و همچنین آب باران برجا تشکیل می گردد. لجنهای شهری از لجنهای صنعتی متفاوت هستند.

معمولا لجنهای شهری دارای مواد سمی مانند فلزات سنگین، اسید و … نبوده ولی دارای ویسکوریته بالایی هستند. بعلاوه، در این نوع فاضلاب بعد از پیش فرآوری، درصد ماده جامد خیلی پایین است. بنابراین فیلترپرس صفحه ای چمبر نمی تواند خوب کار کند و بهروری کمی دارد. از این رو در کارخانه های فرآوری فاضلاب، فیلترپرس ممبران  برای بدست آوردن توده های خشک لجن بکار گرفته می شود. چون ماشین های فیلتر پرس ممبران می توانند کیک فیلتر را دوبار فشرده کنند تا رطوبت کیک کمتری حاصل شود. این عمل می تواند خیلی زیاد هزینه های مراحل خشک کردن لجن ها را کاهش دهد.

زمانی که ما از ماشین فیلتر پرس ممبران استفاده می کنیم باید به نکات زیر توجه داشته باشیم:

  • فشار فشرده شدن کیک از فشار ورودی دستگاه بیشتر است و پیشنهاد می شود که از فشار ورودی بیشتر نباشد. هرچه اختلاف فشار بیشتر باشد، صفخات ممبران بیشتر تغییر شکل می دهند و بنابراین طول عمر صفحات کمتر شده و یا حتی صفحات صدمه می بینند.
  • بعد از اتمام روند فیلترینگ و قبل از بازشدن صفحات فیلترپرس باید فشار فشرده شدن را کاهش داد. اگر این کار انجام نشود ممبران صفحات فیلترپرس نیز صدمه خواهد دید.

ویژگیهای فیلتر پرس ممبران فاضلاب شهری:

  • رطوبت کیک فیلترپرس می تواند به حدود 50 تا 60 درصد برسد.
  • صفحه فیلتر، ممبران صفحات فیلتر با فشار بالا را می پذیرد.
  • روند فشردن لجن را می توان مجددا انجام داد تا اینکه بهروری فیلترینگ افزایش یابد.
  • اگر فیلتر پرس توسط PLC کنترل شود در نیروی کار صرفه جویی خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

شرکت صافی سازان صفا در سال ۱۳۸۲ در شهرک صنعتی نو آوران واقع در شهر زنجان، فعالیت خود را در زمینه تولید صفحات فيلتر پرس شروع کرده و به دو روش اکسترود در قالب صدفی و روش اکسترود در قالب فورج، صفحات فیلتر پرس را تولید نموده است. این شرکت توان تولید صفحات از سایز ۲۰۰ میلی متر الی ۲۰۰۰ میلی متر را دارد. اندازه های مذکور در مدلهای مدار باز و بسته ، ممبران و قاب و صفحه تولید و عرضه می شود.

شبکه های اجتماعی

نماد ها

نماد تست

© تمامی حقوق وبسایت متعلق به صافی سازان صفا میباشد