زنجان - شهرک صنعتی نوآوران

0

سبد خرید

کاربردهای فیلتر پرس

کاربردهای فیلتر پرس

کاربردهای فیلتر پرس ها دارای دامنه بسیار وسیعی است؛ از آبگیری دوغاب ( اسلاری ) باقیمانده در معادن تا تصفیه پلاسمای خون. در ایران براساس قانون و برای حفظ محیط زیست، تمام معادن باید دوغاب باقیمانده تولید را آبگیری کرده و گل تقریبا خشک شده را در طبیعت رها کنند. همزمان، تکنولوژی فیلتر پرس برای آبگیری زغال سنگ بسیار ریز و فیلتر کردن مواد بازیافتی کارخانه های زغال سنگ بطور وسیعی بکار گرفته می شود. ثابت شده است که تکنولوژی فیلتر پرس موثرترین و قابل اعتمادترین روش برای برآورده کردن نیازهای امروزه صنعت است.

صافی سازان صفا تولید کننده فیلترپرس

صافی سازان صفا تولید کننده فیلترپرس

یکی از مثالها، فیلتر پرس صفحه ای پایلوت ( آزمایشگاهی ) است که بطور ویژه در آبگیری دوغاب ( اسلاری ) زغال سنگ استفاده میشود. در سال 2013 انجمن معادن و فلزات واکتشافات اروپا در مقاله ای این کاربرد ویژه را برجسته کرد. در این مقاله آمده بود که استفاده از فیلتر پرس برای عملیات کارخانه ها مفید است، چون آبگیری فوق تمیز زغال سنگ بعنوان محصول را فراهم می سازد و همچنین کیفیت آب بدست آمده را بهبود می بخشد که این آب می تواند در تمییز کردن وسایل استفاده گردد.

همچنین فیلتر پرس آزمایشگاهی برای بررسی روش های فیلترینگ و کاربرد مناسب پارچه فیلتر در تمامی صنایع کاربرد دارد. حتی تمامی کارخانه های تولید کننده پارچه فیلتر باید ازین فیلتر پرس آزمایشگاهی استفاده کنند تا بتوانند کیفیت پارچه های تولید خود را بر اساس نیاز مشتریان بررسی کنند.

از کاربردهای صنعتی دیگر فیلتر پرس های اتوماتیک ممبران می توان از آبگیری فاضلاب شهری، بازیافت آب بتون های آماده، بازیافت کنسانتره های فلزی و آبگیری استخرهای بزرگ ماسه های بادی نام برد.

بسته به انواع مختلف  فیلتر پرس هم اکنون در صنایع متعددی کاربردهای مخصوص بسیاری وجود دارد. فیلتر پرس صفحه ای بطور گسترده ای در انواع صنایع مانند قند، شیره خرما، روغن خوراکی، طلا، مس، روی، تولیدات مواد شیمیایی، تولید سیمان و مصالح آسفالتی، مواد دارویی، بازیافت فاضلاب و موارد بسیار دیگری مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

شرکت صافی سازان صفا در سال ۱۳۸۲ در شهرک صنعتی نو آوران واقع در شهر زنجان، فعالیت خود را در زمینه تولید صفحات فيلتر پرس شروع کرده و به دو روش اکسترود در قالب صدفی و روش اکسترود در قالب فورج، صفحات فیلتر پرس را تولید نموده است. این شرکت توان تولید صفحات از سایز ۲۰۰ میلی متر الی ۲۰۰۰ میلی متر را دارد. اندازه های مذکور در مدلهای مدار باز و بسته ، ممبران و قاب و صفحه تولید و عرضه می شود.

شبکه های اجتماعی

نماد ها

نماد تست

© تمامی حقوق وبسایت متعلق به صافی سازان صفا میباشد