زنجان - شهرک صنعتی نوآوران

Picture of frame and plate of filter press 40

قاب و صفحه فیلترپرس 40 تولید شرکت صافی سازان صفا

قاب و صفحه فیلترپرس 40 تولید شرکت صافی سازان صفا نسبت به صفحات دیگر مقاومت کمتری داشتند و زودتر از صفحات دیگر طراحی و به بازار عرضه شدند. این صفحات، از یک قاب تو‌خالی و یک صفحه تختِ شیاردار تشکیل می‌شود. در هنگام ورود مواد به داخل فیلتر، کیک در داخل قاب (Frame) تشکیل می‌شود. جنس این صفحات از پلی پروپیلن، چدن، آلومینیوم و یا استیل است و ضخامت کیک در آنها به 80 میلیمتر نیز می رسد.

میزان فیلتراسیون قاب و صفحه فیلترپرس 40

سطح فیلتراسیون این مدل نصف مدل‌های معمولی است، بخاطر اینکه به‌ صورت یک در میان و فقط بر‌روی پلیت ها پارچه نصب می‌شوند.

تصویر قاب و صفحه فیلتر پرس 40 تولید شرکت صافی سازان صفا
تصویر قاب و صفحه فیلتر پرس 40 تولید شرکت صافی سازان صفا

در تصویر زیر مشخصات کامل قاب و صفحه فیلترپرس 40 در اختیار مشتریان گرامی و محققین عزیز قرار می گیرد.

تصویر جدول اطلاعات قاب و صفحه فیلتر پرس 40 تولید شرکت صافی سازان صفا
تصویر جدول اطلاعات قاب و صفحه فیلتر پرس 40 تولید شرکت صافی سازان صفا

 

– مشخصات کامل قاب و صفحه فیلترپرس 60:

تصویر جدول اطلاعات قاب و صفحه فیلترپرس 60 تولید شرکت صافی سازان صفا
تصویر جدول اطلاعات قاب و صفحه فیلترپرس 60 تولید شرکت صافی سازان صفا

 

– قاب و صفحه فیلتر پرس 80 تولید شرکت صافی سازان صفا:

تصویر جدول اطلاعات قاب و صفحه فیلترپرس 80 تولید شرکت صافی سازان صفا
تصویر جدول اطلاعات قاب و صفحه فیلترپرس 80 تولید شرکت صافی سازان صفا

– قاب و صفحه فیلترپرس 100 تولید شرکت صافی سازان صفا

تصویر جدول اطلاعات قاب و صفحه فیلتر پرس 100 تولید شرکت صافی سازان صفا
تصویر جدول اطلاعات قاب و صفحه فیلتر پرس 100 تولید شرکت صافی سازان صفا

فیلتر پرس صفحه و قاب

فیلتر پرس صفحه ای و فریمی برای جداسازی جامد و مایع در تولیدات صنعتی استفاده می شود.فیلتر پرس صفحه ای و فریمی فاز جامد و مایع مایع معلق را جدا می کند و در صنایع شیمیایی، سرامیک، نفت، دارو، غذا، ذوب و سایر صنایع کاربرد دارد. . همچنین برای تصفیه فاضلاب در صنعت فیلتراسیون صنعتی مناسب است؛ نوع هیدرولیک یک سیستم یکپارچه ماشین آلات، برق و مایع است. تجهیزات هیدرولیک برای فشرده سازی و قفل مکانیکی دستی برای حفظ فشار استفاده می شود. کارکرد و نگهداری آن آسان است و عملیات ایمن و قابل اعتماد است. اصل کار فیلتر پرس صفحه و قاب: برای جداسازی جامدات و مایعات استفاده می شود. کیک گلی فیلتر شده توسط فیلتر پرس دارای محتوای جامد بالاتر و اثر جداسازی عالی است. اصل اساسی جداسازی جامد از مایع این است: مایع مخلوط شده از طریق محیط فیلتر (پارچه فیلتر) جریان می یابد، مواد جامد روی پارچه فیلتر می مانند و به تدریج روی پارچه فیلتر جمع می شوند و کیک فیلتر را تشکیل می دهند. قسمت فیلتر شده در پارچه فیلتر نفوذ می کند و به مایع شفاف بدون مواد جامد تبدیل می شود.

فیلتر پرس قابصفحه چیست؟

1: فیلتر پرس صفحه و فریم دارای سه شکل فشرده سازی دستی، فشرده سازی مکانیکی و فشرده سازی هیدرولیک می باشد. فشرده‌سازی دستی از جک پیچ برای فشار دادن صفحه تراکم برای فشرده‌سازی استفاده می‌کند؛ فشرده‌سازی مکانیکی از یک موتور الکتریکی مجهز به گیربکس کاهنده نوع H استفاده می‌کند، و اجزای انتقال فریم صفحه تراکم را برای فشرده‌سازی فشار می‌دهند؛ فشرده‌سازی هیدرولیک از یک ایستگاه هیدرولیک از طریق یک هیدرولیک استفاده می‌کند. سیلندر روی قاب. جزء صفحه تراکم را فشار می دهد تا فشرده شود. دو تیر متقاطع صفحه رانش و دستگاه پرس را به هم متصل می کنند تا یک قاب تشکیل دهند. صفحه پرس روی قاب به دستگاه پرس متصل می شود. صفحات فیلتر و قاب فیلتر به طور متناوب بین صفحه رانش و صفحه پرس قرار می گیرند. محیط فیلتر. بین صفحه فیلتر و قاب فیلتر قرار می گیرد؛ دستگاه فشرده سازی صفحه تراکم را فشار می دهد تا تمام صفحات فیلتر و قاب های فیلتر در قاب فشرده شود. سوسپانسیون از سوراخ تغذیه روی صفحه رانش وارد هر محفظه فیلتر می شود (قاب فیلتر و صفحه فیلتر مجاور محفظه فیلتر را تشکیل می دهند) ذرات جامد توسط محیط فیلتر در محفظه فیلتر به دام می افتند و فیلتر از محیط عبور می کند. و از طریق سوراخ خروجی از دستگاه خارج می شود.

2: مایع خروجی فیلتر پرس دارای دو شکل جریان باز و جریان زیر است. فیلتر مستقیماً از سوراخ خروجی هر صفحه فیلتر خارج از دستگاه تخلیه می شود. نوع جریان باز برای نظارت بر وضعیت فیلتراسیون هر صفحه فیلتر مناسب است. مشخص شده است که اگر فیلتر یک صفحه فیلتر خاص ناخالص باشد، خروجی صفحه را می توان بست، اگر فیلتر هر صفحه فیلتر با هم ترکیب شده و از طریق یک لوله خروجی مایع از دستگاه خارج شود، به آن می گویند. نوع underflow نوع underflow زمانی استفاده می شود که فیلتر فرار باشد یا فیلتر برای بدن انسان مضر باشد فیلتراسیون سوسپانسیون.

انواع فیلتر پرس قاب و صفحه

1: فیلتر پرس های صفحه ای و فریمی را می توان به فیلترپرس های صفحه ای و فریمی دستی، فیلتر پرس های صفحه ای و فریمی تمام اتوماتیک و فیلتر پرس های صفحه ای و فریمی نیمه اتوماتیک با توجه به روش کار آنها تقسیم بندی کرد؛ فیلتر پرس های صفحه و فریم را نیز می توان طبقه بندی کرد. با توجه به اجزای مهم آنها – آنها با صفحات فیلتر متمایز می شوند. موارد معمول شامل صفحه پلی پروپیلن و فیلتر پرس فریم، صفحه لاستیکی و فیلتر پرس فریم و غیره است.

2: فیلتر پرس را بسته به اینکه باقیمانده فیلتر نیاز به شست و شو دارد به دو نوع قابل شستشو و غیر قابل شستشو تقسیم می کنند که قابل شستشو هستند و در غیر این صورت غیر قابل شستشو می گویند. دو نوع فیلتر برای فیلتر پرس های قابل شستشو وجود دارد، آنهایی که دارای سوراخ برای ورودی مایع لباسشویی هستند، صفحات فیلتر متخلخل (که به آنها صفحه شستشو نیز گفته می شود) و آنهایی که سوراخ برای ورودی مایع شستشو ندارند، صفحات فیلتر غیر متخلخل نامیده می شوند. صفحه غیر شستشو نیز نامیده می شود). فیلتر پرس های قابل شستشو را می توان به شستشوی یک طرفه و شستشوی دو طرفه تقسیم کرد. شستشوی یک طرفه از صفحات فیلتر متخلخل و صفحات فیلتر غیر متخلخل تشکیل شده است که به طور متناوب قرار می گیرند؛ صفحات فیلتر شستشوی دو طرفه همه صفحات فیلتر متخلخل هستند. اما دو مورد مجاور شستشوی صفحات فیلتر بلوک باید به صورت پلکانی باشد و مایع شستشو نمی تواند همزمان از آن عبور کند.

Picture of frame and plate of filter press 100
Picture of frame and plate of filter press 100

قسمت های مختلف قاب و صفحه فیلتر پرس

صفحه دستی و فیلتر پرس فریم شامل قسمت های فیلتر متشکل از قاب فیلتر، پارچه فیلتر، صفحه فیلتر و پارچه فیلتر صفحه فیلتر و قطعات قاب است که قسمت فیلتر را فشرده می کند (چرخ دستی، جک)، انتهای صفحه رانش هر سوراخ یک سوراخ تغذیه، یک سوراخ ورودی مایع شستشو، یک سوراخ تخلیه فیلتر، یک سوراخ تخلیه مایع شستشو و غیره. خط لوله را مطابق با مدل فیلتر پرس که انتخاب می کنید وصل کنید.

صفحه فشار هیدرولیک و فیلتر پرس فریم از دستگاه اصلی (قاب و محفظه فیلتر)، اجزای هیدرولیک و قطعات الکتریکی تشکیل شده است.

(1) قسمت میزبان

ماشین اصلی از دو تیر متقاطع تشکیل شده است که دو سر آنها به ترتیب در دو طرف صفحه رانش 1 و پایه سیلندر هیدرولیک 11 ثابت شده و یک قاب را تشکیل می دهند. تعدادی محفظه فیلتر متشکل از یک قاب فیلتر 3، یک صفحه فیلتر 4 و یک پارچه فیلتر 5 به صورت عمودی روی تیرهای متقاطع چپ و راست 8 قرار گرفته و به ترتیب مرتب شده اند؛ آنها می توانند به صورت افقی در امتداد تیرهای متقاطع حرکت کنند. صفحه پرس 7 به صورت لولایی به میله پیستون 9 متصل است. پیستون سیلندر هیدرولیک به سمت جلو و عقب رانده می شود و قاب فیلتر و صفحه فیلتر را فشرده می کند و پس از رسیدن به فشار کاری هیدرولیک، مهره قفل 10 برای قفل شدن و حفظ فشار چرخانده می شود. سپس موتور را خاموش کنید تا تغذیه و فیلتر کردن شروع شود.

(2) اجزای هیدرولیک

اجزای هیدرولیک از لوازم هیدرولیک (مخزن روغن و فیلتر روغن)، پمپ های هیدرولیک، شیرها، سیلندرهای هیدرولیک و خطوط لوله تشکیل شده است.

روغن هیدرولیک باید با اندازه منافذ 20 میکرومتر فیلتر شود و تا حد بالایی سطح مایع سوخت گیری شود.موتور پمپ روغن را به حرکت در می آورد و روغن تحت فشار از طریق شیر برقی وارد سیلندر هیدرولیک می شود؛ پیستون به سمت بالا رانده می شود. فرآیند فشرده سازی و شل شدن محفظه فیلتر را کامل کنید. برای مقادیر فشار کاری هیدرولیک، درج مشخصات هر مدل را ببینید.

(3) اجزای الکتریکی

قطعات الکتریکی در سمت راست مخزن سوخت و قطعات کنترلی در سمت راست پایه سیلندر نصب می شوند.

نکات خرید صفحه و قاب فیلتر پرس

(1) الزامات برای محتوای جامد کیک گلی. به طور کلی در مقایسه با سایر دستگاه های آبگیری، فیلتر پرس های صفحه ای و فریمی دارای محتوای جامد کیک گلی بالاتری تا 35 درصد می باشند. راه حل ترجیحی

(2) مواد قاب.

(3) دستگاه نوسان پارچه را فیلتر کنید تا کیک فیلتر به راحتی از بین برود. در مقایسه با انواع دیگر آبگیرها، نقطه ضعف فیلتر پرس صفحه و فریم این است که مساحت بیشتری را اشغال می کند. در عین حال، به دلیل اینکه فیلتر پرس صفحه و فریم به صورت متناوب کار می کند، راندمان پایین، محیط اتاق عمل نامناسب و آلودگی ثانویه دارد، به ندرت توسط تصفیه خانه های بزرگ فاضلاب خانگی استفاده می شود. با این حال، تعداد زیادی از کارخانه‌های تولیدی برای انطباق با نیازهای تصفیه خانه‌های فاضلاب مدرن، کارهای توسعه‌ای را انجام داده‌اند، به عنوان مثال، از طریق کنترل سیستم PLC، سیستم می‌تواند به طور کامل خود حمل شود، از جمله فیلتر پرس، حرکت صفحات فیلتر، نوسان پارچه فیلتر و فشرده‌سازی تامین هوا، شستشوی پارچه فیلتر، تغذیه و سایر عملیات‌ها همگی می‌توانند از طریق کنترل از راه دور PLC تکمیل شوند که شدت کار کارگران را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

1: اصل کار فیلتر پرس صفحه و قاب: برای جداسازی جامدات و مایعات استفاده می شود. در مقایسه با سایر تجهیزات جداسازی جامد از مایع، کیک گلی فیلتر شده توسط فیلتر پرس دارای محتوای جامد بالاتر و اثر جداسازی عالی است. اصل اساسی جداسازی جامد از مایع این است: مایع مخلوط شده از طریق محیط فیلتر (پارچه فیلتر) جریان می یابد، مواد جامد روی پارچه فیلتر می مانند و به تدریج روی پارچه فیلتر جمع می شوند و کیک فیلتر را تشکیل می دهند. قسمت فیلتر شده در پارچه فیلتر نفوذ می کند و به مایع شفاف بدون مواد جامد تبدیل می شود.

2: فیلتر پرس صفحه و فریم از مجموعه ای از محفظه های فیلتر تشکیل شده است که از صفحات فیلتر متناوب و قاب های فیلتر تشکیل شده است. سطح صفحه فیلتر دارای شیارهایی است و از قسمت های بیرون زده آن برای حمایت از پارچه فیلتر استفاده می شود. در گوشه‌های قاب فیلتر و صفحه فیلتر سوراخ‌هایی وجود دارد که پس از مونتاژ یک کانال کامل را تشکیل می‌دهند که می‌تواند با عبور از سوسپانسیون، آب را شستشو دهد و فیلتر را به بیرون هدایت کند. در دو طرف تخته و قاب دستگیره هایی تعبیه شده است که روی تیرهای ضربدری تکیه دارند و دستگاه پرس تخته و قاب را فشار می دهد. پارچه فیلتر بین صفحه و قاب به عنوان یک واشر آب بندی عمل می کند. پمپ تغذیه فشار هیدرولیک تعلیق را به داخل محفظه فیلتر پمپ می کند و تا زمانی که محفظه فیلتر پر شود، بقایای فیلتر روی پارچه فیلتر تشکیل می شود. فیلتر از پارچه فیلتر عبور می کند و در امتداد شیارهای صفحه فیلتر به کانال های گوشه صفحه و قاب جریان می یابد و در آنجا به طور مرکزی تخلیه می شود. پس از فیلتراسیون، باقیمانده فیلتر را می توان با آب تمیز شستشو داد. پس از شستشو، گاهی اوقات هوای فشرده وارد می شود تا مایع شستشوی باقی مانده را خارج کند. سپس فیلتر پرس را باز کنید تا باقیمانده فیلتر پاک شود، پارچه فیلتر را تمیز کنید، صفحه و قاب را دوباره سفت کنید و چرخه کار بعدی را شروع کنید.

3: فیلتر پرس صفحه و قاب برای سوسپانسیون هایی با قابلیت تراکم پذیری بالا باقیمانده فیلتر یا تعلیق های تقریباً تراکم ناپذیر مناسب است. غلظت ذرات جامد سوسپانسیون مناسب معمولاً کمتر از 10٪ است و فشار عملیاتی به طور کلی 0.3 تا 1.6 MPa است و موارد خاص می توانند به 3 MPa یا بالاتر برسند. سطح فیلتر را می توان با تعداد صفحات و قاب های استفاده شده افزایش یا کاهش داد. قاب صفحه معمولا مربع است، طول ضلع داخلی قاب فیلتر 200 ~ 2000 میلی متر است، ضخامت قاب 16 ~ 80 میلی متر است و ناحیه فیلتر 1 ~ 1200 ㎡ است. صفحه و قاب توسط پیچ دستی، پیچ برقی و فشار هیدرولیک فشرده می شود. تخته ها و فریم ها از موادی مانند چوب، چدن، فولاد ریخته گری، فولاد ضد زنگ، پلی پروپیلن و لاستیک ساخته می شوند.

دلایل آسیب به صفحه و قاب فیلترپرس

 1. زمانی که لجن خیلی ضخیم باشد یا بلوک های خشک باقی بمانند باعث مسدود شدن درگاه تغذیه می شود در این زمان هیچ واسطه ای بین صفحات فیلتر وجود ندارد و فقط فشار خود سیستم هیدرولیک باقی می ماند. این بار خود صفحات به راحتی در معرض فشار طولانی مدت قرار می گیرند و باعث آسیب می شوند.
 2. هنگامی که خوراک ناکافی باشد یا خوراک حاوی ذرات جامد نامناسب باشد، باعث ایجاد فشار بیش از حد بر روی خود قاب و آسیب می شود.
 3. اگر دریچه خروج توسط مواد جامد مسدود شود یا دریچه تغذیه یا شیر خروجی در هنگام راه اندازی بسته شود، فشار جایی برای نشت نخواهد داشت و باعث آسیب می شود.
 4. هنگامی که صفحه فیلتر به درستی تمیز نمی شود، گاهی اوقات محیط به بیرون نشت می کند، پس از نشتی، شیارهای کوچکی در لبه های صفحه و قاب شسته می شود. نشتی زیاد محیط باعث از بین رفتن فشار می شود. بلند شود و کیک گلی شکل بگیرد.
روش های عیب یابی و تعمیر صفحه و قاب فیلتر پرس
 1. از یک نایلون تمیز کننده برای پاک کردن گل از درگاه تغذیه استفاده کنید.
 2. این چرخه را کامل کنید و حجم صفحه فیلتر را کاهش دهید.
 3. پارچه فیلتر را بررسی کنید، خروجی تخلیه را تمیز کنید، خروجی را بررسی کنید، شیر مربوطه را باز کنید و فشار را آزاد کنید.
 4. صفحه فیلتر را با دقت تمیز کرده و صفحه فیلتر را تعمیر کنید.
نشت آب بین صفحه و قاب فیلتر پرس

دلایل اصلی تراوش آب بین صفحات و قاب ها عبارتند از: 1. فشار هیدرولیک پایین 2. وجود چین و چروک در پارچه فیلتر و سوراخ در پارچه فیلتر 3. وجود توده ها در سطح آب بندی.

روش تصفیه تراوش آب بین صفحات و قاب ها نسبتاً ساده است فقط کافی است فشار هیدرولیک را بر این اساس افزایش دهید، پارچه فیلتر را تعویض کنید یا از یک خراش نایلونی برای حذف توده های سطح آب بندی استفاده کنید.

کیک فیلتر نمی تواند تشکیل شود یا کیک فیلتر ناهموار است:

1: دلایل زیادی برای خرابی یا تشکیل ناهموار کیک فیلتر وجود دارد که تغذیه ناکافی یا خیلی نازک و یا گرفتگی باعث این پدیده می شود. برای این نارسایی‌ها، باید علل را به دقت بررسی کنیم، مشکل را دقیق پیدا کنیم و سپس برای حل مشکل، درمان علامتی را اجرا کنیم.

2: راه حل های اصلی عبارتند از: افزایش عرضه، تنظیم فرآیند، بهبود عرضه، تمیز کردن یا تعویض پارچه فیلتر، تمیز کردن انسداد، تمیز کردن سوراخ تغذیه، تمیز کردن سوراخ زهکشی، تمیز کردن یا تعویض پارچه فیلتر، افزایش فشار یا پاور پمپ، راه اندازی با ولتاژ پایین، تقویت مداوم و روش های دیگر.

صفحه فیلتر کند است یا به راحتی می افتد.

گاهی اوقات به دلیل لکه های بیش از حد روغن و لکه های روی میله های راهنما، صفحه فیلتر ممکن است به کندی حرکت کند یا حتی از بین برود. در این زمان لازم است میله راهنما را به موقع تمیز کرده و برای اطمینان از روانکاری آن کره بمالید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که استفاده از روغن نازک روی میله راهنما اکیدا ممنوع است، زیرا روغن نازک به راحتی می ریزد و کف آن بسیار لغزنده می شود. پرسنلی که در اینجا کار می کنند و تعمیرات را انجام می دهند ممکن است به راحتی سقوط کنند و باعث آسیب شخصی شوند.

خرابی سیستم هیدرولیک.

سیستم هیدرولیک فیلتر پرس صفحه ای و فریمی عمدتاً فشار را تامین می کند.به دلیل ساخت دقیق آن، تا زمانی که به نگهداری روزانه توجه داشته باشید، خرابی های کمتری در سیستم هیدرولیک وجود دارد. با این حال، به دلیل فرسودگی، نشت روغن هر سال رخ می دهد و O-ring باید تعمیر و تعویض شود.

Picture of frame and plate of filter press 100
Picture of frame and plate of filter press 100

آماده سازی فیلتر پرس صفحه و قاب قبل از عملیات

1: اینکه تعداد تابلوها و قاب ها مطابق مقررات باشد یا نه شروع به کار در زمانی که تعداد تابلو و فریم کمتر از تعداد تعیین شده باشد ممنوع می باشد.

2: اینکه آیا چیدمان صفحات و قاب ها الزامات را برآورده می کند، آیا نصب صاف است و آیا تماس سطح آب بندی خوب است.

3: آیا پارچه فیلتر آسیب دیده است سوراخ های پارچه فیلتر کوچکتر از سوراخ های صفحه و قاب است و با سوراخ های صفحه و قاب نسبتا متحدالمرکز است.

4: آیا همه خطوط لوله صاف هستند و آیا نشتی وجود دارد یا خیر.

5: آیا سیستم هیدرولیک به طور معمول کار می کند و آیا فشار سنج حساس و آسان برای استفاده است.

اقدامات احتیاطی در حین کار

(1) پارچه فیلتر پرس باید صاف نصب شود و تا نشود تا از آسیب به صفحه و قاب و نشت در هنگام فشرده سازی جلوگیری شود.

(2) فشار کاری ایستگاه هیدرولیک و فشار کاری قاب صفحه لاستیکی پلاستیکی نباید از 20 مگاپاسکال تجاوز کند.

(3) فشار فیلتر باید کمتر از 0.45 مگاپاسکال باشد و دمای مواد فیلتر باید کمتر از 80 درجه سانتیگراد باشد تا از نشت، تغییر شکل صفحه و قاب و پارگی جلوگیری شود.

(4) شیر تسکین دستگاه کنترل باید به کمترین فشار کاری که هنگام بازگشت پیستون قابل استفاده است تنظیم شود.

(5) هنگامی که قاب صفحه روی تیر اصلی حرکت می کند، نباید با آن برخورد یا ضرب و شتم شود و نیرو باید متعادل باشد تا از آسیب دیدن دسته و آسیب به سطح آب بندی جلوگیری شود.

(6) دریچه های مواد، فشرده سازی، مایع شستشو یا آب گرم باید طبق رویه های عملیاتی فعال شوند و نباید همزمان فعال شوند.

(7) هنگام تمیز کردن قاب صفحه و پارچه فیلتر پس از تخلیه کیک، اطمینان حاصل کنید که کانال ها شفاف هستند و اجازه ندهید هیچ باقیمانده ای به سطح آب بندی یا کانال تغذیه بچسبد.

(8) هنگامی که سیستم هیدرولیک کار خود را متوقف می کند، برای اطمینان از ایمنی و جلوگیری از هدر رفتن روغن، چرخ دستی دسته بلند دستگاه عامل باید به طور معمول باز باشد و چرخ دستی دسته کوتاه باید به طور معمول بسته شود.

نگهداری روتین

(1) توجه داشته باشید که آیا هر یک از قطعات اتصال شل هستند و آنها را در هر زمان سفت کنید.

(2) محور فشرده سازی یا پیچ فشرده سازی باید به خوبی روغن کاری شود تا از مواد خارجی جلوگیری شود.

(3) گیج فشار باید به طور مرتب کالیبره شود تا از حساسیت آن اطمینان حاصل شود.

(4) تخته ها و قاب های برداشته شده باید هنگام ذخیره سازی به صورت صاف روی هم چیده شوند تا از انحراف و تغییر شکل جلوگیری شود.

(5) بررسی کنید که آیا فشار کاری سیستم هیدرولیک و مقدار روغن موجود در مخزن در هر شیفت کاری در محدوده مشخص شده است یا خیر.

(6) روغن هیدرولیک تمیز 46 باید به مخزن سوخت اضافه شود و قبل از افزودن از طریق فیلتر مش 80-100 فیلتر شود. افزودن روغن حاوی ناخالصی یا رطوبت به مخزن سوخت ممنوع است.

(7) اپراتورها باید همیشه بر تمیز کردن تجهیزات پافشاری کنند، فیلتر پرس را تمیز و مرتب نگه دارند، به طوری که هیچ کیک فیلتر، زباله و غیره در داخل و اطراف بدنه تجهیزات وجود نداشته باشد.

Picture of frame and plate of filter press 60
Picture of frame and plate of filter press 60

نحوه کارکرد فیلتر پرس صفحه و قاب

فیلتر پرس صفحه و قاب از اکستروژن صفحه و قاب برای تخلیه آب در لجن از طریق پارچه فیلتر استفاده می کند تا به هدف کم آبی دست یابد. این عمدتا از یک صفحه فیلتر فرورفته، قاب، سیستم تعلیق صفحه تست سیستم بسته شدن اتوماتیک پنوماتیک، سیستم لرزش صفحه فیلتر، دستگاه فشرده سازی هوا، دستگاه شستشوی پارچه فیلتر و دستگاه حفاظت فوتوالکتریک در یک طرف بدنه تشکیل شده است. جنبه های زیر باید در نظر گرفته شود:

(1) مواد قاب.

(2) مواد صفحه فیلتر و پارچه فیلتر. مقاومت در برابر خوردگی مورد نیاز است و پارچه فیلتر باید مقاومت کششی خاصی داشته باشد.

(3) صفحه فیلتر چگونه حرکت می کند. الزامات را می توان به طور خودکار یا نیمه اتوماتیک از طریق دستگاه های هیدرولیک-پنوماتیک تکمیل کرد تا شدت کار اپراتورها کاهش یابد.

(4) دستگاه نوسان پارچه را فیلتر کنید تا کیک فیلتر به راحتی از بین برود.

روش نصب فیلتر پرس صفحه و فریم

 1. سوراخ های تعبیه شده را با توجه به ابعاد پای ارائه شده توسط تامین کننده طراحی کنید و روش دوغاب دهی را اتخاذ کنید.
 2. در اطراف فیلتر پرس باید فضای کافی برای تسهیل کار و نگهداری باقی بماند.
 3. فیلتر پرس صفحه و فریم باید به صورت افقی روی زمین قرار گیرد و صفحه بالایی عقب باید با پیچ و مهره های پایه روی فونداسیون ثابت شود. (توجه: پیچ های پایه معمولاً فقط صفحه بالایی عقب را ثابت می کنند، زیرا به دلیل فشار صفحه و قاب، ساقه کششی تا حدی به سمت پایین خم می شود. هنگامی که فیلتر پرس کار می کند، میل کشش صاف می شود و در نتیجه اگر هر دو انتها به طور همزمان ثابت شوند، ممکن است باعث شل شدن فشار یا آسیب به قفسه شود.
 4. جنس و مشخصات پارچه فیلتر با توجه به مواد فیلتر شده، فشار و دما تعیین می شود، پارچه فیلتر مناسب باید انتخاب شود.
 5. صفحات و قاب ها را در صورت نیاز به طور مرتب روی قاب بچینید و پارچه فیلتر فرآوری شده را به طور مرتب روی صفحات فیلتر بچینید.به مطابقت بین سوراخ های تغذیه و سوراخ های آبکشی بین صفحات فیلتر توجه کنید.
 6. فیلتر پرس صفحه و فریم را به منبع تغذیه وصل کنید و بررسی کنید که آیا طبیعی است یا خیر. برای انتقال مکانیکی، بررسی کنید که آیا چرخش رو به جلو و معکوس موتور الزامات را برآورده می کند، آیا جعبه کاهش و فنجان روغن سر دستگاه با روغن پر شده است، و آیا پیچ و روغن روان کننده دنده پر شده است یا خیر. گیربکس هیدرولیک: بررسی کنید که آیا صدای عملکرد پمپ دنده نرمال است یا خیر، آیا نشتی در سیستم هیدرولیک وجود دارد و آیا میله پیستون به آرامی به داخل و خارج می شود یا خیر.

پنج مزیت اصلی فیلتر پرس صفحه و قاب

① تخلیه سرباره از طریق دریچه های پنوماتیک می تواند شدت کار کارگران را تا حد زیادی کاهش دهد.

② هزینه فیلتراسیون را می توان بدون استفاده از پارچه فیلتر و کاغذ فیلتر تا حد زیادی کاهش داد.

③ با استفاده از یک روش عملیات کاملاً محصور، بسیار سازگار با محیط زیست است و هیچ ضرر و زیان مادی ندارد.

④ هنگامی که ارتعاش سرباره را حذف می کند، شدت کار را می توان تا حد زیادی کاهش داد تا به عملیات مداوم دست یافت.

⑤ هنگام فیلتر کردن و خشک کردن سرباره و کربن فعال در مایع، همچنین می تواند به طور موثر فیلتر صفحه و قاب را جایگزین کند و تجهیزات ترجیحی در صنعت فیلتراسیون است.

اشتراک گذاری:

LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *