Search
Close this search box.

فیلتر پرس صنایع شیمیایی

صنایع شیمیایی
این صنعت مواد شیمیایی مورد نیاز دیگر صنایع را برای تولید بیش از 65 هزار محصول، از طریق تبدیل مواد خام به مواد مورد نیاز، تأمین می‌نماید.

پالایشگاه‌ها و واحدهای پتروشیمی  ایران که مواد خام نفتی را به موادی چون سوخت، حلال (نظیر استون)، رزین و… تبدیل می‌کنند نمونه‌ای از صنایع شیمیایی به‌شمار می‌روند.

متخصصان 

در صنایع شیمیایی  مهندسان شیمی، شیمی دانان و تکنسین‌های آزمایشگاه درگیر هستند.

در سال ۲۰۱۸، صنایع شیمیایی تقریباً ۱۵٪ از بخش اقتصادی تولید ایالات متحده را تشکیل می‌دهد

شرکت های مربوط به صنایع شیمیایی محصولات زیادی را تولید می کنند که آنها زندگی روزمره ما را آسان تر می کنند و چون رقابت در این صنعت به سرعت در حال رشد است باعث شده که نوآوری جدید برای یافتن محصولاتی که برای جلب رضایت مصرف کنندگان تولید می شود اهمیت پیدا کند.

 صنایع

شیمیایی، مواد خام را می توان تقریباً به هر محصولی که در زندگی روزمره به آن نیاز داریم تبدیل کرد.
این صنعت پر رونق بخشی از زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است. که بخشی از آنها شامل مواد غذایی، دکوراسیون، کشاورزی، بهداشت و غیره است.

پلاستیک و پلیمر
بیش از 80 درصد محصولات صنایع شیمیایی برای تولید پلاستیک و پلیمر می باشد. که از آنها برای بسته بندی و بسیاری از محصولات دیگر استفاده می شود.به عنوان مثال، لباس، لوازم الکترونیکی، دکوراسیون منزل، مبلمان و سیم کشی و علاوه بر این، ظروف نگهداری، لوله های پی وی سی و مخازن آب با استفاده از پلاستیک تولید می شوند.

نقش پلاستیک در صنایع شیمیایی
اینها تنها برخی از مواردی است که ما در زندگی خود از آنها استفاده می کنیم و می توانیم این لیست را به راحتی گسترش دهیم و بدون وجود آن ها نمی توانیم هیچ یک از این محصولات را داشته باشیم.

آفت کش ها و کودهای شیمیایی

مهمترین محصولات تولید شده توسط این صنایع کودها و آفت کش ها می باشند که در توسعه کشاورزی بسیار مفید هستند.صنایع شیمیایی نقشی کلیدی برای توسعه سبزتر در جهان دارد.به لطف آفت کش ها و کودها، عملکرد محصول را بهبود یافته و از حملات آفات نگهداری می شود.

محصولات شخصی و لوازم آرایشی
صنایع شیمیایی به تولید لوازم آرایشی و لوازم شخصی مانند عطر، رایحه، دئودورانت، لوازم آرایشی و غیره کمک می کند. این محصولات موارد ضروری اولیه هستند که ما هرگز در مورد آنها سازش نخواهیم کرد.

مواد شوینده و بهداشتی
یکی از موارد دیگری که استفاده ما را از صنعت شیمیایی اهمیت می دهد محصولات نظافتی و بهداشتی می باشد که از این مواد در می توان در صنعت و منزل استفاده کرد که آنها شامل تمیز کننده های شیشه و پنجره، کف و سرامیک، لباس و ظروف، شوینده های مورد نیاز ما انسان ها همچون شامپو و صابون ها و….می باشد

رنگ و پوشش
صنایع تولید کننده رنگ و پوشش از جایگاه بالایی در این صنعت شیمیایی برخوردار می باشد اهمیت آنها در خودروسازی، نفت و گاز، ساخت و ساز ساختمان، دریایی، هوا و فضا و غیره می باشد

به دلیل ویژگی بالا آنها متخصصان تحقیقات و توسعه های فراوانی در زمینه نانو تکنولوژی در این صنعت استفاده کردند تا بتوانند محصولی با کیفیت و مطابق با استانداردهای بالا تولید کنند.

نقش رنگ و پوشش در صنایع شیمیایی
از جمله محصولات شیمیایی که کاربرد بیشتری در تولید رنگ ها دارد می توان به پودرهای صدفی، تیتان یا دی اکسید تیتانیوم، برموکول، ایزوبوتیل استات، پودر طلایی، اکسید آهن، بنتول، دوده صنعتی، مات کن و غیره اشاره نمود که این محصولات را می توانید با قیمت مناسب از شرکت مونوکم تهیه فرمایید

داروها
برای درمان دارویی بیمار دو شیوه وجود دارد :

روش کلاسیک یا سنتی :
در روش کلاسیک و سنتی درمان توسط داروهای گیاهی انجام می شود که این نوع درمان برای بهبود فرد بیمار بسیار مفید است اما درمان زمانبر است

روش شیمیایی :
در این روش شیمیدان ها با ترکیب مواد شیمیایی با هم داروهایی را تولید می کنند که باعث شود زمان بهبود سریع تر انجام گیرد اما درمان با این شیوه در بعضی مواقع باعث عوارض های جانبی در فرد می شود.

نقش داروها در صنایع شیمیایی
تحقیقات پیشرفته

پروژه های تحقیقاتی پیشرفته زیادی وجود دارد که روی آنها کار می شود. به عنوان مثال، تولید اندام مصنوعی انسان، جهش و توسعه، مهندسی زیستی و مهندسی مجدد ژنتیکی.این تنها به دلیل محصولات صنایع شیمیایی و بیوشیمیایی امکان‌پذیر است و بنابراین، بهبود مستمر آسایش، دانش، پزشکی و رفاه، تحقیق و توسعه در صنایع شیمیایی زمینه مهمی برای ایمن‌سازی و توسعه استانداردهای اجتماعی ما است.

غذا
صنایع شیمیایی نقش کلیدی در صنایع غذایی دارند. این به این دلیل است که مواد شیمیایی به طور گسترده در غذا به عنوان نگهدارنده، طعم دهنده و تقویت کننده طعم استفاده می شود. اینها به افزایش ماندگاری غذا کمک می کند و به خوراکی شدن آنها کمک می کند.

نگهدارنده ها علاوه بر این که در حفظ کیفیت غذا مفید هستند به آسان کردن صادرات مواد غذایی به سراسر جهان هم کمک می کنند…

فیلترپرس چیست؟
فیلتر فشاری یا فیلتر پرس(به انگلیسی: Filter press) گونه‌ای از دستگاه‌های فیلتراسیون است که از مجموعه‌ای از صفحات شامل غشاء فیلتر تشکیل می‌شود که با فشار جک هیدرولیک کنار هم قرار گرفته‌اند. این نوع فیلترها می‌توانند در فشار با کار کنند.

امروزه فیلترپرس کاربردهای مختلفی در صنایع شیمیایی دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کاربرد فیلترپرس مرتبط با ما در تماس باشید.

فیلتر پرس در صنایع شیمیایی