زنجان - شهرک صنعتی نوآوران

0

سبد خرید

صفحه فیلترپرس 125 ممبران تولید شرکت صافی سازان صفا

صفحه فیلترپرس 125 ممبران تولید شرکت صافی سازان صفا

صفحه فیلترپرس 125 ممبران تولید شرکت صافی سازان صفا كه به صفحات با حجم متغير يا صفحات غشائي نیز معروفند. به صورت يك در ميان بر روي فيلتر پرس چيده مي شوند.

نحوه کارکرد صفحه فیلترپرس 125 ممبران

سيكل فرآیند كاري فيلتر پرس با صفحات ممبران، همچون فيلترپرس‌ با صفحاتِ حجم ثابت است. تنها فرق آن این است که، بعد پرشدن فيلتر، تمام شدن ورود دوغاب به فيلتر پرس و تشكيل كيك بين صفحات، دمش هوا يا آب به داخل صفحات انجام می پذیرد. که موجب میزان خشكي %۹۰ (بسته به نوع كيك) مي‌شود.

تصویر جدول اطلاعات صفحه فیلتر پرس 125 ممبران تولید شرکت صافی سازان صفا

فیلتر پرس ممبرانی

صفحه فیلتر پرس 125 ممبران در دستگاه فیلتر پرس به گونه ای چیده شده اند که فاصله مشخصی بین صفحات وجود دارد یعنی در فیلتر پرس یک در میان روی هم نصب می شوند. طرز کار فیلتر پرس ممبران تقریبا مثل چمبر است. تفاوت این دو به شرح زیر است: ویژگی دو فیلتر پرس این است که وقتی فاضلاب وارد دستگاه فیلتر پرس می شود و در واقع فیلتر پرس پر می شود، هوا دمیده می شود تا به صفحات فشار وارد شود. در واقع می توان گفت که این فشار در داخل اعمال می شود. پس از اعمال فشار به فضای داخلی صفحه، مجدداً عملیات آبگیری انجام می شود.

صفحه ممبران از دو پوسته و یک لایه غشای لاستیکی تشکیل شده است. عملکرد این صفحات به این صورت است که در بالا ذکر شد: پس از پرس و آبگیری، هوا بین صفحه ممبران و صفحه بازشو وارد می شود، به طوری که لجن از دو طرف فشرده می شود. فیلتر پرس صفحه ممبران برای محصولاتی مناسب است که خمیر آن حاوی خاک رس است، جریان آب ضعیف و کم است و نیاز به خشک شدن بیشتر کیک فیلتر است.
شایان ذکر است که در این نوع خمیرها عملکرد پمپ خوب نیست و توصیه می شود از فیلتر پرس با صفحه ممبران مثلا در کارخانه های کاشی و سرامیک استفاده شود.

صفحه فیلتر پرس ممبران صافی سازان صفا:

صفحه فیلتر پرس ممبران صافی سازان صفا که به آن صفحه ولوم متغیر یا صفحه ممبران می گویند در مرکز فیلتر پرس چیده شده است. چرخه کار فیلتر پرس ساخته شده با این صفحه مانند فیلتر پرس با صفحاتِ حجم ثابت می باشد.

هنگامی که هوا یا آب به فضای داخلی صفحه ممبران دمیده می‌شود، غشا منبسط می‌شود و با اعمال فشار به کیک فیلتر، مجدداً عملیات آب‌گیری انجام می‌شود و در نتیجه میزان آب‌گیری کیک فیلتر به‌دست‌آمده و خشکی فیلتر به‌طور چشمگیری بهبود می‌یابد. کیک به دست آمده به 90 درصد می رسد (بسته به نوع کیک فیلتر) و در این نوع بشقاب به دلیل درصد خشک شدن زیاد کیک فیلتر به صفحه نمی چسبد و به راحتی از صفحه جدا می شود. هنگام تخلیه برخی از پروژه ها به نوع لجن و کم آبی بستگی دارد. حساسیت کار مورد استفاده (افزایش سرعت فیلتراسیون).

مهم ترین مزیت این نوع فیلتر پرس نسبت به سایر روش های آبگیری این است که می تواند یک کیک لجن خشک با غلظت مواد جامد بالاتر تولید کند. در فیلتر پرس ممبران علاوه بر صفحات ثابت، یک سری صفحات فشار قوی انعطاف پذیر نیز وجود دارد. به نام غشا نیز استفاده می شود. در عمل، پس از اولین مرحله بارگیری لجن در فیلتر پرس، از کمپرسور هوا یا آب برای اعمال فشار جدید در پشت صفحه غشا استفاده می شود و با انبساط غشا، لجن آبگیری فشار بیشتری را تحمل می کند.

به این ترتیب دو آبگیری کامل می شود و راندمان کار بهتر می شود. پرس ممبران ممکن است با توجه به هر پروژه متفاوت باشد.

یک پاسخ به “صفحه فیلترپرس 125 ممبران تولید شرکت صافی سازان صفا”

  1. […] شرکت صافی سازان صفا با صفحات مدار باز، مدار بسته و ممبران قابل استفاده بوده و حداکثر سطح فیلتراسیون 220 متر مربع و […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

شرکت صافی سازان صفا در سال ۱۳۸۲ در شهرک صنعتی نو آوران واقع در شهر زنجان، فعالیت خود را در زمینه تولید صفحات فيلتر پرس شروع نمود. با بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا و اتکا به توان علمی و عملی انحصاری خود، شرکت صافی سازان صفا آماده ارائه انواع دستگاه فیلتر پرس ، پارچه فیلتر پرس ، پمپ، صفحات فیلترپرس و لوازم جانبی فیلتر پرس می باشد.

شبکه های اجتماعی

نماد ها

نماد تست

© تمامی حقوق وبسایت متعلق به صافی سازان صفا می باشد.

Website design and SEO by Qavazang.ir